McLaren 600LT Spider oficjalnie debiutuje

Rodzina Longtail się powiększa. Poznajcie piątego członka jakim jest McLaren 600LT Spider. McLaren postanowił nieco przyćmić wiadomości o premierach z

Rodzina Longtail się powiększa. Poznajcie piątego członka jakim jest McLaren 600LT Spider.

McLaren postanowił nieco przyćmić wiadomości o premierach z Detroit. Brytyjski producent właśnie oficjalnie zaprenzetował swój najnowszy model, którym jest McLaren 600LT w otwartej wersji Spider.

Auto posiada wszystkie modyfikacje z jakich znany jest 600LT i dodatkowo oferuje wsłuchiwanie się niesamowity dźwięk jednostki napędowej bez ograniczenia jakim jest sztywny dach.

Model ten waży zaledwie 1297 kg, czyli jest o 50 kg cięższy od wariantu Coupe. Nie zmienia to jednak faktu, że od następnego McLarena w hierarchii, czyli 570S Spider jest lżejszy aż o 100 kg. Jest jednak o niego o 30 KM mocniejszy, gdyż z podwójnie doładowanego silnika V8 udało się wycisnąć 600 KM mocy. Przy tych parametrach stosunek mocy do masy wynosi 463 KM na tonę.

W kwestii osiągów, otwarta wersja Spider nie odbiega od Coupe. Mimo minimalnie większej wagi, Spider rozpędza się od 0 do 100 km/h tym samym czasie, czyli 2,9 sekundy, a do 200 km/h w zaledwie 8,4 sekundy. Prędkość maksymalna z zamkniętym dachem wynosi 324 km/h, a z otwartym spada do 315 km/h.

Samochód dostępny będzie w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Jest on dostępny do zamówienia w polskim salonie McLarena w Warszawie.

2019 McLaren 600LT Spider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz