Lexus pokazał LC w wersji bez dachu

Lexus LC Cabrio oficjalnie to model koncepcyjny, lecz nie ukrywajmy, jest gotowy do produkcji.

Lexus LC Cabrio oficjalnie to model koncepcyjny, lecz nie ukrywajmy, jest gotowy do produkcji.

Japoński producent zaskoczył wszystkich i właśnie ujawnił wstępną wersję bez dachu swojego flagowego Coupe – Lexusa LC. O aucie mówiło się wiele, jednak ostatnio, gdy pisaliśmy o nim w sierpniu zeszłego roku, miał zostać zaprezentowany dopiero za 1,5 roku, czyli w styczniu 2020 roku.

Już za 4 dni będziemy mieli okazję zobaczyć koncepcyjną wersję. Prezentowany poniżej Lexus LC Cabrio zachował całą stylistykę wersji Coupe. Projektanci nazywają go „LC w najbardziej ekscytującej wersji”.

Przeczytaj nasz test: Lexus LC500h – imponująca wizja przyszłości

Projektanci Lexusa postawili na składany materiałowy dach w kontrastującym czarnym kolorze zamiast znacznie cięższego, metalowego. W informacji od producenta nie otrzymaliśmy wiele szczegółów, jednak z pewnością konstrukcja pomniejszy nieco zmniejszy pojemność bagażnika, która już w Coupe jest niska i wynosi tylko 172 litry.

Względem Coupe wyróżnia go zupełnie nowa kolorystyka wnętrza. Całość jest czarna i wykończona białą skórą. Dodatkowo pojawiły się zupełnie nowe 22-calowe felgi o przepięknym wzorze.

Koncept zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Detroit już 14 stycznia. Na stoisku obok będziemy mieli okazję zobaczyć inny hit Toyoty, czyli zupełnie nową generację Toyoty Supra.

2019 Lexus LC Convertible Concept

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz