TOP 10 Najmniej bezpiecznych samochodów ostatnich lat wg Euro NCAP

Oto zestawienie przedstawiające 10 najmniej bezpiecznych samochodów jakie w przeciągu ostatnich 2 lat trafiły do organizacji EURO NCAP, bez podziału na żadne kategorie.

Oto zestawienie przedstawiające 10 najmniej bezpiecznych samochodów jakie w przeciągu ostatnich 2 lat trafiły do organizacji EURO NCAP, bez podziału na żadne kategorie.

Żyjemy w czasach kiedy świadomość o ważności bezpieczeństwa samochodów stoi już na najwyższym poziomie. Wydawać by się mogło, że przez to każdy nowo wyprodukowany samochód oferować będzie najwyższy standard ochrony kierowcy i pasażerów. Niestety nie zawsze tak jest.

Nasza redakcja postanowiła przyjrzeć się uważniej testom wykonanym przez organizację Euro NCAP na przestrzeni ostatnich dwóch lat i stworzyć listę 10 najmniej bezpiecznych pojazdów, jakie zostały przez nią przetestowane.

Przed wami ranking 10 samochodów, do których bezpieczniej jest nie wsiadać.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Ten wpis posiada więcej niż jedną stronę:

3 thoughts on “TOP 10 Najmniej bezpiecznych samochodów ostatnich lat wg Euro NCAP

 • 27 grudnia 2018 at 14:29
  Permalink

  Nie bardzo rozumiem nowy system oceniania. Wystarczyłoby, aby na przykład takie Grande Punto (czy jak tam się ono teraz nazywa) dostało radar z ostrzeganiem o kolizji, brake assist i esp, żeby dostało pewnie z 3 gwiazdki. Dawniej EuroNCAP nie brało pod uwagę elektronicznych nianiek i to było OK, liczyły się tylko elementy bezpieczeństwa biernego i jakość wykonania konstrukcji. Idąc tokiem rozumowania EuroNCAP gdyby dzisiejsze normy oceniania obowiązywały dawniej to Laguna I albo Citroen Xantia wypchana po uszy dzisiejszą technologią otrzymałaby zapewne dość wysoką notę, a sami możecie się przekonać oglądając crash testy, jak zachowało się nadwozie w w/w autach, a jak zachowuje się nadwozie chociażby w najnowszej Pandzie, która dostała przecież 0 gwiazdek.

  Reply
  • 27 grudnia 2018 at 14:34
   Permalink

   Coś zdrowo przekombinowali elektronika m uchronić przed zaistnieniem zdarzenia OK, ale w EURNCAP iteresuje mnie ocena jak się auto zachowa jesli juz zdarzenie zaistnieje.

   Reply
 • 25 kwietnia 2019 at 19:01
  Permalink

  Taki mustang: Dzieci na tylnej kanapie – serio? ktoś wozi kogoś, na tylnej kanapie w Mustangu? Albo tzw. „systemy bezpieczeństwa”, czyli to upierdliwe niańki, które niemal każdy wyłącza zaraz po uruchomieniu samochodu (jak „asysten przeszkadzania przekraczania pasa” itd).
  Piesi? A po co pchają się pod maskę?

  PS: Ciekawe, ile „za pieszych” dostałyby dawne, „rekinowate” BMW np. 6er E24 – pewnie -1 za „rozcinanie pieszych na pół”. EuroNCAP skończył się w 2008, później zaczęła się polityka i gadżeciarstwo …

  Reply

Dodaj komentarz