Lexus RC F Track Edition zadebiutuje w Detroit

Już 14 stycznia będziemy mieli okazję zobaczyć nową wersję Lexusa RC F.

Już 14 stycznia będziemy mieli okazję zobaczyć nową wersję Lexusa RC F.

Lexus wypełni lukę pomiędzy podstawowym RC F a wyścigowym RC F GT3. Już w przyszłym roku do gamy japońskiego producenta dołączy Track Edition, która wyróżniać się będzie głównie zmodyfikowanym nadwoziem. 

Przeczytaj nasz test: Lexus RC F Carbon (5.0 V8 477 KM) – stara szkoła

Samochód będzie w znacznym stopniu wykonany z włókna węglowego, co ma zredukować jego masę. Dziś oferowana wersja RC F Carbon nie jest szczególnie atrakcyjna, gdyż oferuje zmienioną maskę, tylny spoiler oraz niektóre elementy wnętrza – osłonę schowka, elementy drzwi oraz progi. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na osiągi, a masa jest zredukowana o zaledwie 9,5 kg.

Zagraniczne media mówią, że inżynierowie Lexusa pracują nad jednostką napędową i ma ona zostać wzmocniona do ponad 500 KM. Dodatkowo w Track Edition ma się pojawić nowy układ wydechowy.

Nie jest to pewne, lecz z dużym prawdopodobieństwem podczas premiery zobaczymy wyczekiwanego, bazowego Lexusa RC F po faceliftingu. Podobnie jak podstawowy model, auto zyska nowe lampy, zderzaki oraz kilka mniejszych zmian we wnętrzu. Premiera już 14 stycznia.

2020 Lexus RC F Track Edition – zdjęcia szpiegowskie

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz