Pierwszy egzemplarz nowego Mustanga Shelby GT500 dostępny będzie do kupienia na aukcji

Ford Mustang Shelby GT500 o numerze VIN 001 dostępny będzie do kupienia na licytacji Barrett-Jackson już w przyszłym miesiącu.

Ford Mustang Shelby GT500 o numerze VIN 001 dostępny będzie do kupienia na licytacji Barrett-Jackson już w przyszłym miesiącu.

Nowa generacja Forda Mustanga Shelby GT500 to z pewnością aktualnie jedna z najbardziej oczekiwanych maszyn w świecie motoryzacji. Nic jednak dziwnego, ponieważ jest to samochód który poszczycić może się nie tylko długą historią modelu, charakterystycznym wyglądem i dobrymi osiągami, ale także ogromną rzeszą fanów. Jeżeli jesteście jednym z nich, to najpewniej zainteresuje was fakt, że pierwszy egzemplarz nowej generacji GT500 dostępny będzie do kupienia na początku przyszłego roku.

Auto wystawione zostanie na licytacji Barrett-Jackson. Trudno powiedzieć za jaką sumę sprzedane zostanie nowy Shelby GT500, jednak nie tak dawno pierwszy Mustang Bullitt 2019 wykupiony został za cenę 300 tysięcy dolarów. Pieniądze zdobyte na licytacji trafią do fundacji zajmującej się badaniem nad lekiem na cukrzycę typu 1.

Aukcja odbędzie się w dniach 12-20 stycznia, szczęśliwy nabywca wybrać będzie mógł kolor nadwozia swojego przyszłego pojazdu i inne właściwości, ponieważ samochód oficjalnie nie został jeszcze wyprodukowany.

Ford jak dotąd trzyma w ścisłej tajemnicy wygląd i jednostkę napędową maszyny. Mówi się jednak, że pod maskę trafić ma turbodoładowany silnik o pojemności 5,2-litra V8, który generować będzie około 720 koni mechanicznych mocy. Oficjalnie potwierdzone zostać ma to 14 stycznia, kiedy samochód zaliczy swoją oficjalną premierę podczas targów motoryzacyjnych North American International Auto Show w Detroit.

Zdjęcia szpiegowskie Forda Mustanga Shelby GT500

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz