The Grand Tour

The Grand Tour – Amazon zakupił 4 sezon show!

Jeremy, Richard i James zostają w Amazonie przynajmniej do 2020 roku.

Jeremy, Richard i James zostają w Amazonie przynajmniej do 2020 roku.

W marcu bieżącego roku w Wielkiej Brytanii krążyły plotki o zakończeniu programu The Grand Tour po emisji 3 sezonu. Jak podawał Mail, „Nic nie wskazuje na to, że zamierzają zrobić kolejny [sezon]. Nikt niczego nie podpisał, a pracownicy zastanawiają się, gdzie wszyscy udadzą się po nakręceniu filmów”.

Plotki starał się zdementować sam Jeremy Clarkson, który odpisał na Twitterze jednemu ze swoich fanów wprost – „Nie ufaj pierdolonemu Mail.”

To jednak nie było bezpośrednim potwierdzeniem podpisania umów na kolejne sezony show. Przez ostatnie miesiące nie mieliśmy żadnych wieści o planowaniu stworzenia 4 sezonu, a ekipa i prezenterzy zajęci byli kręceniem materiałów do zbliżającego się 3 sezonu.

Dziś Amazon oficjalnie ogłosił, że przedłużył kontrakty z prezenterami oraz ekipą z W. Chump & Sons, którzy odpowiadają za nagrywanie odcinków. Spodziewać się możemy kolejnych 12-13 odcinków, a ich emisja odbędzie się najprawdopodobniej począwszy od stycznia 2020 roku.

Dodatkowo w oficjalnym poście, który krąży teraz we wszystkich social media, ogłoszono, że w 4 sezonie The Grand Tour całkowicie zniknie namiot, który aktualnie rozstawiony jest na stałe Oxfordshire i pełni rolę studia programu. Nie jest wiadome, czy Amazon ma plany wykorzystania budynku na potrzeby programu, czy całkowicie zrezygnować z elementów z publicznością.

Pomysł z jeżdżącym po krajach studio zadebiutował w 1 sezonie programu i nawiązywał nieco do trasy przestawień na żywo Clarkson, Hammond and May Live (wcześniej Top Gear Live). Wykorzystano wielki rozkladany namiot, który świetnie się przyjął wśród fanów.

Zrezygnowano z niego w 2 sezonie z uwagi na wysokie koszta oraz logistyczny koszmar jaki się z nim wiązał. Jego rozstawienie zajmowało 8 dni, a całość była zbudowana z 723 części. Dodatkowo oprócz samego namiotu, w każdym kraju stawiono małe miasteczko wokół niego składające się biura produkcyjnego, garderoby, jadalni oraz pomieszczeń technicznych. Nie można też zapomnieć o parkingach na samochody prezenterów, obsługi oraz widowni, której w każdym odcinku jest kilkadziesiąt osób.

Podczas nagrywania pierwszego sezonu istniały dwa identyczne namioty. Demontaż wszystkiego zajmował około 3 dni, więc w tym czasie w nowej lokacji oddalonej o setki lub tysiące kilometrów rozkładany był już drugi namiot i powstało drugie mini-miasteczko.

źródło: Amazon

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “The Grand Tour – Amazon zakupił 4 sezon show!

  • 28 stycznia 2019 at 00:23
    Permalink

    To bylo do przewidzenia. Amazon nie jest Telewizja gdzie sa debilne zasadny i sciagaja program z milionowa ogladlnoscia… Rowniez usluga amazon prime zostala ozywiona i zwiekszyla sie popularnosc dzieki nim, ile masowych subskrypcji sie pojawilo przez TGT, az weszli do wielu innych krajow spoza US…. Amazon prime byl glownie na rynek amerykanski przed programem TGT. Bardziej to bedzie zalezne od prezenterow czy nadal beda chcieli krecic to swoje show jesli jest zdrowie i jeszcze sila. Mnie to cieszy ze jeszcze bedziemy ich mogli ogladac. Co do namiotu, raczej zbuduja juz stacjonarne studio namiot mialbyc tylko dla moblinosci ale nie dokonca wyszlo i dlatego odchodza od tej idei…

    Reply

Dodaj komentarz