Premiera nowego Forda Mustanga Shelby GT500 oficjalnie na początku przyszłego roku

Dzięki trwającym właśnie targom motoryzacyjnym w Los Angeles poznaliśmy datę oficjalnej, światowej premiery Mustanga Shelby GT500.

Dzięki trwającym właśnie targom motoryzacyjnym w Los Angeles poznaliśmy datę oficjalnej, światowej premiery Mustanga Shelby GT500.

Ford Mustang Shelby GT500 to z pewnością jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów w świecie motoryzacji. Najnowsza generacja Mustanga jak dotychczas jednak nie doczekała się swojej usportowionej, legendarnej wersji, nic więc dziwnego, że fani pędzącego konia powoli zaczynają się niecierpliwić. Na szczęście na trwającej właśnie imprezie motoryzacyjnej w Los Angeles, amerykańska marka przygotowała na swoim stanowisku dużą zapowiedź, kiedy będziemy mogli spodziewać się zobaczyć osławiony pojazd na żywo.

Klasyczny Shelby GT500 z 1967 roku wystawiony został w zamkniętym pojemniku na podwyższeniu, niczym zabawkowy samochód kolekcjonerski. Pod nim stworzona została mapa pokazująca rozwój kolejnych modeli pojazdu na przestrzeni czasu. Oś kończy się na dacie 14 stycznia 2019 roku, gdzie możemy przeczytać informację, że nadchodząca generacja GT500 napędzana będzie przez silnik V8 wspomagany turbosprężarką i generować będzie powyżej 650 koni mechanicznych. Tym samym stanie się najpotężniejszym przedstawicielem swojego gatunku. Za przełożenie napędu na tylną oś pojazdu odpowiadać będzie siedmiobiegowa, automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem.

Portalowi Motor1 udało się porozmawiać z przedstawicielem Forda, który potwierdził, że 14 stycznia przyszłego roku, będzie momentem światowej prezentacji Shelby GT500. Odbędzie się więc to w czasie trwania podczas podobnej imprezy w Stanach Zjednoczonych – Detroit Auto Show. Pamiętajmy, że istnieje możliwość, że uda nam się zobaczyć auto wcześniej, przy okazji np. umieszczenia w internecie zdjęć pojazdu, przed jego premierą.

źródło: Motor1Michael Martinez via Instagram

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz