Do sieci wyciekły pierwsze, oficjalne zdjęcia nowego Porsche 911

W internecie pojawiły się pierwsze trzy oficjalne zdjęcia, prezentujące wygląd najnowszej wersji Porsche 911.

W internecie pojawiły się pierwsze trzy oficjalne zdjęcia, prezentujące wygląd najnowszej wersji Porsche 911.

Samochody podczas fazy przygotowywania do produkcji są wiele razy przyłapywane w publicznych miejscach na testach, jednak praktycznie zawsze zakrywane są one siatką kamuflażową, tak aby wygląd samochodu, bądź jego część, pozostały tajemnicą aż do premiery modelu. Sztuczka ta niekoniecznie udała się Porsche w stosunku do najnowszej wersji 911, nazwanego generacją „992”. 

Już pod koniec lata szpiedzy motoryzacyjni nakryli niczym nieosłonięty samochód na testach w Niemczech i sfotografowali samochód zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Gdyby to było mało, do sieci trafiły niedawno trzy oficjalne grafiki przedstawiające samochód w pełnej okazałości. Otrzymał je zagraniczny portal Jalopnik od anonimowego źródła. Fotografie niestety opublikowane zostały w bardzo słabej jakości.

Wygląd Porsche 911 jak łatwo było przewidzieć niewiele się zmienił. Auto zachowało charakterystyczną sylwetkę i przednie światła. Największa zmiana wprowadzona została zz tyłu w reflektorach. Sa one teraz nieco smuklejsze i połączone długą, świecącą listwą przez co auto sprawia wrażenie szerszego. 

Turbodoładowany silnik R6 naturalnie umieszczony został z tyłu pojazdu. W przypadku wersji 911 Carrera generuje moc 385 koni mechanicznych, a w Carrera S – już 450 KM. Moc przekazywana będzie przez nową, automatyczną skrzynię biegów PDK z podwójnym sprzęgłem i ośmioma przekładniami na tylną, bądź obie osie maszyny. Dostępna będzie również siedmiobiegowa, manualna skrzynia.

Oficjalnie nowe Porsche 911 zaprezentowane zostanie światu już 27 listopada w przededniu wydarzenia Los Angeles Auto Show 2018, o godzinie 20:00 czasu lokalnego.

źródło: Carscoops, Jalopnik

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz