Renault Megane RS szykuje się do pobicia rekordu toru Nurburgring?

Na torze Nurburgring przyłapane zostało Renault Megane RS Trophy, co może wskazywać, że marka przygotowuje się do pobicia rekordu okrążenia dla samochodów FWD.

Na torze Nurburgring przyłapane zostało Renault Megane RS Trophy, co może wskazywać, że marka przygotowuje się do pobicia rekordu okrążenia dla samochodów FWD.

Podczas premiery nowego Megane RS w zeszłym roku, Renault zapowiedziało, że samochód ten będzie brał udział w próbie pobicia dotychczasowego rekordu okrążenia toru Nurburgring dla samochodów z napędem na przednią oś. Wynik ten aktualnie wynosi 7 minut i 43,8 sekund i należy do Hondy Civic Type R.

Od tego czasu, na rynku pojawiło się Megane RS Trophy, będące nieco bardziej zorientowaną na torowe zmagania wersją samochodu. Mimo to, jak dotąd francuska marka nie podjęła próby ustanowienia nowego, najszybszego przejazdu. 

Przeczytaj nasz test: Renault Megane RS – testowaliśmy nowego hot hatcha na Torze Poznań [pierwsza jazda]

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali jednak ostatnio na legendarnym torze Megane RS Trophy. Patrząc na nagranie jakie wykonali możemy zadać sobie pytanie – Czy właśnie nastała chwila, w której Renault przygotowuje się do spełniania swoich obietnic?

Patrząc na specyfikację auta, pobicie rekordu wydaje się być rzeczą możliwą. Za napęd maszyny odpowiada uturbiona 1,8-litrowa jednostka z czterema cylindrami o mocy 296 koni mechanicznych i 400 Nm. Jest to, o 20 koni mechanicznych mniej od Type R, pomimo tego sprint do 100 km/h obu pojazdów wynosi tyle samo.

Megane RS Trophy różni się od zwykłego Megane RS m.in sztywniejszym zawieszeniem oraz, mechanizmem różnicowy z ograniczonym poślizgiem Torsen oraz układem kierowniczy z czterema kołami 4Control. Czy wystarczy to jednak, aby stać się nowym rekordzistą Nurburgring i wydrzeć Hondzie pierwsze miejsce?

źródło: Automotive Mike via YouTube, Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz