Moto Filmy

Najgroźniejsza Toyota Prius na świecie

Cały motoryzacyjny świat śmieje się z Toyoty Prius, gdy jednak na dachu tego samochodu zamontowane zostanie działko wystrzeliwujące 6,600 pocisków na

Cały motoryzacyjny świat śmieje się z Toyoty Prius, gdy jednak na dachu tego samochodu zamontowane zostanie działko wystrzeliwujące 6,600 pocisków na minutę, raczej nikomu już nie będzie do śmiechu.

Działko M61 Vulcan to rotacyjny karabin który może wystrzeliwać 6,600 pocisków 20mm na minutę. Montowane jest do amerykańskich myśliwców takich jak F16, F18 i F22. Cieszy się ono niezwykle dobrą i przez to także śmiercionośną sławą.

Toyota Prius to samochód z który nie cieszy się dobrą, a już tym bardziej nie śmiercionośna sławą. Zamiast tego budzi śmiech i politowanie w motoryzacyjnym świecie. Pewna firma zajmująca się produkcją najbardziej amerykańskiej kawy – Black Rifle Coffee Company, postanowiła złączyć ze sobą te dwa przeciwległe światy. Dlaczego akurat Prius? Jak tłumaczy nakręcony o pojeździe film – „Ponieważ [Fordy] Raporty są drogie”

Zrealizowanie projektu zajęło powyżej 160 roboczogodzin w czasie których wymienione zostało wnętrze pojazdu, tak, aby zamontować w środku specjalną klatkę, która podtrzymywać będzie M61. Zmodyfikowane zostało także samo działko. Jego uruchomienie następuje po elektrycznym impulsie, który generowany jest przez elektryczne układy samochodu, podobnie rozwiązana została sprawa silniczka, który napędza ruch taśmy z amunicją. Jak widać więc zabójczy karabin z przyjaznym dla środowiska autem, stworzyły bardzo dobrze działającą hybrydę.

Spytacie tylko po co to wszystko? Cóż, przede wszystkim dla zabawy, oraz z potrzeby reklamowania kawy w jak najmniej konwencjonalny sposób, a przy okazji najbardziej amerykański…

źródło: Motor1, Black Rifle Coffee Company via YouTube

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz