Supersamochody

Lamborghini Urus ST-X Concept – SUV urodzony na torze

Lamborghini Squadra Corse zaprezentowało koncepcyjny pojazd przeznaczony na torowe zmagania, zbudowany na podstawie ostatniego SUV-a marki. Wyścigowy oddział Lamborghini –

Lamborghini Squadra Corse zaprezentowało koncepcyjny pojazd przeznaczony na torowe zmagania, zbudowany na podstawie ostatniego SUV-a marki.

Wyścigowy oddział Lamborghini – Squadra Corse udostępniło niedawno w internecie partię grafik i nieco danych technicznych przedstawiających ich najnowsze dzieło – SUV-a Urus, przeznaczonego do zmagań na torze wyścigowym.

To co widać gołym okiem, patrząc na udostępnione grafiki, to przede wszystkim zmienione nadwozie. Przedni zderzak ma teraz bardzo duże wloty powietrza, maska wykonana została z włókna węglowego i otrzymała znacznie większa ilość przetłoczeń, a z tyłu umieszczony został niewielki spojler i inne końcówki sportowego wydechu. Wszystko polakierowane zostało oczywiście w charakterystyczny dla Lamborghini lakier – Verde Mantis.

W kabinie umieszczona została klatka bezpieczeństwa i awaryjny system gaśniczy. Pomimo tych dodatków, sama maszyna odchudzona została o aż 25% masy względem podstawowej wersji pojazdu, oznacza to, że ST-X Concept waży mniej jak 1,649 kg.

Waga została znacznie obniżona, jednak jednostka napędowa nie została w żaden sposób zmodyfikowana. Oznacza to, ze pod maska znajduje się 4-litrowe V8 generujące moc 641 koni mechanicznych oraz 850 Nm. Nie otrzymaliśmy niestety informacji w ile sekund do 100km/h maszyna potrafi przyspieszyć, ani jaka jest jej prędkość maksymalna. 

Po raz pierwszy na torze ST-X Concept pojawi się podczas imprezy Lamborghini World Finals 2019 i najpewniej po czasie trafi do produkcji o małym nakładzie.

2018 Lamborghini Urus ST-X Concept

źródło: CarscoopsMichael Gauthier via YouTube

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz