Tak wyglądałoby legendarne Ferrari F40 gdyby powstało dziś?

Co powiecie na odrodzenie legendy w dzisiejszym języku projektowym Ferrari?

Co powiecie na odrodzenie legendy w dzisiejszym języku projektowym Ferrari?

Ferrari F40 to samochód wyjątkowy. Gdy został zaprezentowany w 1987 roku był rewolucją. Stał się on nowym najszybszym samochodem dopuszczonym do ruchu drogowego. Przez wiele lat po zakończeniu produkcji w 1992 roku był on najszybszym i najmocniejszym autem jakie wyprodukowało Ferrari. Dodatkowo był to ostatni model zatwierdzony osobiście przez Enzo Ferrari, który zmarł 14 sierpnia 1988.

Jest to samochód, który znają niemalże wszyscy, nawet jeśli nie są fanami pojazdów włoskiego producenta. Niezależny designer Samir Sadikhov postanowił oddać hołd tej niesamowitej maszynie i stworzył on dzisiejsze wyobrażenie modelu.

Prace nad projektem samochodu trwały ponad rok. Sadikhov dopracowywał każdy element nadwozia oraz wnętrza samochodu, aby jak najlepiej odzwierciedlić duch legendarnego Ferrari F40.

Trzeba przyznać, że projekt wygląda rewelacyjnie. Niezależnemu designerowi udało się uchwycić klasyczne linie modelu i połączyć je wraz z dzisiejszym, modernistycznym językiem projektowym. Całość wygląda niczym zaprojektowane przez inżynierów włoskiego producenta, a nie prywatnie przez jedną osobę.

Ferrari F40 Tribute

źródło: Samir Sadikhov

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz