Polska premiera Seata Tarraco już 21 listopada

Nowy duży SUV hiszpańskiej marki, pojawi się po raz pierwszy w Polsce na targach Fleet Market.

Nowy duży SUV hiszpańskiej marki, pojawi się po raz pierwszy w Polsce na targach Fleet Market.

Od publicznej premiery nowego modelu Seata minęło już ponad 6 tygodni. Terraco jest już w fazie produkcyjnej, a pierwsze egzemplarze zjechały już z taśmy produkcyjnej. Teraz czas na promocję modelu na danych rynkach i jak się okazuje, Polska będzie jednym z pierwszych krajów, w którym Seat Terraco zostanie pokazany klientom.

Oficjalna polska premiera samochodu odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych Fleet Market. Ich jubileuszowa, 10. edycja odbędzie się już 21 listopada w Warszawie w hali Global EXPO.

Największy SUV Seata

Terraco to bliźniacza konstrukcja Skody Kodiaq czy Volkswagena Tiguan. Nowy Seat wyróżnia się przeprojektowanym wyglądem zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Z przodu znajdują się drobne przednie reflektory podobne do tych z Seata Arona, a także atrapa chłodnicy w zupełnie nowym stylu. Jeśli chodzi o tył, to Seat Terraco jest pierwszym modelem hiszpańskiego producenta, który posiada światła przez całą szerokość. Tylne lampy zostały połączone nitką LED-ową w stylu nowych modeli Audi, czy Porsche.

Wnętrze to design odbiegający od aktualnych modeli hiszpańskiego producenta. Deska rozdzielcza jest zaprojektowana w minimalistycznym stylu z dekorem przez całą szerokość. Wyświetlacz systemu inforozrywki jest teraz odstającym elementem. Za kierownicą pojawił się wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów.

Lista jednostek napędowych jest ograniczona do czterech wariantów. Podstawowym jest 1,5-litrowy silnik TSI o mocy 150 KM, a drugim wariantem benzynowym jest 2.0 TSI o mocy 190 KM. Silniki diesla to 2.0 TDI o mocach 150 KM oraz 190 KM. Napędzane mogą być obie osie lub wyłącznie przednia. Za przełożenie może odpowiadać 6-biegowy manual lub 7-stopniowa zuatomatyzowana przekładnia DSG.

Seat Terraco

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz