Supersamochody

Czy tak będzie wyglądać następne Porsche z centralnym silnikiem?

Wciąż czekamy na nowe Porsche, które będzie miało silnik umieszczony centralnie. Oto najnowsza wizualizacja nowego modelu.

Wciąż czekamy na nowe Porsche, które będzie miało silnik umieszczony centralnie. Oto najnowsza wizualizacja nowego modelu.

Produkcja Porsche 918 Spyder trwała zaledwie 2 lata i zakończyła się w 2015. Po wyprodukowaniu limitowanej serii zaledwie 918 egzemplarzy, w gamie niemieckiego producenta aktualnie nie znajduje się żaden model z silnikiem umieszczonym centralnie.

Szef działu samochodów GT w Porsche Andreas Preuninger, zapowiedział w rozmowie z Autocar, że nowy model nie pojawi się zbyt szybko w ofercie, jednak nie jest on wykluczony. Unikał jednak potwierdzenia, czy taki samochód jest aktualnie w trakcie projektowania.

Na pytanie, jak nowy model Porsche może wyglądać, postarał się odpowiedzieć utalentowany grafik Rain Prisk. Na swoim profilu niedawno opublikował wizualizację modelu Porsche z centralnie umieszczonym silnikiem, który swój design mocno czerpie z nowego Porsche 911 oraz Porsche Taycan.

Model wyposażony został dodatkowo w zaawansowaną aerodynamikę wykorzystującą masywny tylny spoiler oraz dodatkowe splitter z przodu. Artysta w znacznym stopniu stylizował się na Porsche 911 GT3 RS.

źródło: Rain Prisk

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz