Wyjątkowa Supra z limitowanej edycji na sprzedaż w Polsce

Toyota Supra czwartej generacji to dzisiaj kultowy samochód, który jest kwintesencją japońskiej sztuki tworzenia sportowych aut lat 90. W Polsce aktualnie na sprzedaż jest wyjątkowy egzemplarz w jubileuszowej wersji 15th Anniversary.

Toyota Supra czwartej generacji to dzisiaj kultowy samochód, który jest kwintesencją japońskiej sztuki tworzenia sportowych aut lat 90. W Polsce aktualnie na sprzedaż jest wyjątkowy egzemplarz w jubileuszowej wersji 15th Anniversary.

Toyota Supra czwartej generacji to samochód, który już dawno zyskał miano auta kultowego. Jego ceny z roku na rok systematycznie rosną. I trudno się dziwić, bo na ulicach Warszawy czy innych dużych miast obecność Ferrari czy Lamborghini nie jest już dzisiaj niczym wyjątkowym. Natomiast Suprę widuje się najwyżej raz na kilka miesięcy.

Prawdziwy kult Toyoty Supry wynika z kilku powodów. Pierwszym i najważniejszym jest wyjątkowe serce samochodu. Silnik o symbolu 2JZ ma wielki potencjał tuningowy, a jego moc po modyfikacjach potrafi zdecydowanie przekraczać 1 000 KM. Tunerzy z całego świata prześcigają
się w pomysłach na to, w jaki sposób ulepszyć go w najmniejszych szczegółach, by zyskać jeszcze więcej mocy, a wyścig ten trwa od lat i zdaje się nie mieć końca.

Wyjątkowa Supra w doskonałym stanie

Toyota Supra Limited Edition 15th Anniversary powstała na 15-lecie produkcji pierwszej generacji Supry. Egzemplarz wystawiony na sprzedaż w Polsce – jak podkreślają przedstawiciele pośredniczącej firmy Moto Concierge – jest doskonale utrzymany. Na uwagę zasługuje nie tylko stan auta, ale również niewielki przebieg. W ciągu 21 lat sportowa Toyota przejechała zaledwie 64,5 tys. kilometrów. Warto również dodać, że kierownica w tym egzemplarzu znajduje się fabrycznie po lewej stronie. A modele w takiej konfiguracji występują na rynku niezwykle rzadko!

Pod maską samochodu pracuje silnik 2JZ-GTE, który seryjnie oferuje 330 KM mocy oraz 441 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednak w tym egzemplarzu moc i moment obrotowy wzrosły do 355 KM i 454 Nm. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów, co czyni ten samochód jeszcze bardziej pożądanym na rynku.

„Połączenie układu TwinTurbo z silnikiem 2JZ oraz 6-biegową skrzynią jest tak doskonałe, że już w standardowej specyfikacji Supra radzi sobie z większością współczesnych aut pseudosportowych. A po dodatkowych przeróbkach, na które ta konstrukcja jest wyjątkowo podatna, może konkurować nawet z supersamochodami. Jednocześnie kosztuje ułamek ich ceny, oferuje unikatowość i status samochodu kultowego” – wyjaśnia Patryk Gronowski z firmy Moto Concierge.

Samochód wystawiony na sprzedaż w Polsce został wyceniony na 378 tysięcy złotych. Ma udokumentowaną przeszłość i wiele stylowych modyfikacji. Warto dodać, że samochód można w każdej chwili przywrócić do stanu fabrycznego – wszystkie oryginalne części są w posiadaniu obecnego właściciela.

1997 Toyota Supra 15th Anniversary

źródło: Moto Concierge
zdjęcia: Sławek Kamiński / Moto Concierge

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz