Produkcja 5000-konnego Devel Sixteen utknęła w martwym punkcie

Proces produkcji szalonego Devel Sixteen, który napędzany miał być przez silnik o mocy 5000 KM napotkał wiele technicznych problemów, przez co auto może nigdy nie powstać.

Proces produkcji szalonego Devel Sixteen, który napędzany miał być przez silnik o mocy 5000 KM napotkał wiele technicznych problemów, przez co auto może nigdy nie powstać.

Pod koniec 2017 roku mieliśmy okazję poznać szalony projekt samochodu nazwanego Devel Sixteen. Pojazd napędzany jest przez 12,3-litrową jednostkę V16 quad-turbo, która zdolna jest wygenerować około 5 tysięcy koni mechanicznych. Z takim silnikiem na pokładzie prędkość maksymalna waha się w granicach 515 km/h.

Za rozwój auta odpowiedzialni byli sami pracownicy marki oraz włoski producent hipersamochodów – Manufattura Automobili Torino. Włosi postanowili jednak niedawno zaprzestać pomocy w projekcie, przez co utknął on w czarnym punkcie. Jak podaje portal Road and Track, który od początku dostarczał nam sprawdzonych informacji o samochodzie, mnóstwo problemów technicznych nie pozwala wejść pojazdowi na linie produkcyjne.

Jednym z nich jest to, że inżynierowie odpowiedzialni za auto, nie znaleźli dotychczas sposobu na chłodzenie tak potężnego silnika. Co więcej, zespół Devela nie jest w stanie tak zaprojektować nadwozia auta, aby to nie odlatywało przy prędkości powyżej 300 km/h. W momencie porzucenia prac przez włoskich pomocników, Devel Sixteen działać miał praktycznie jak samolot.

Co dalej będzie z samochodem? Na ten czas trudno powiedzieć, jednak powstanie pojazdu na ten czas wydaje się być praktycznie niemożliwe. Inżynierowie Devela musieliby się naprawdę wysilić, aby udało im się rozwiązać wspomniane problemy. Być może zwyczajnie musimy poczekać na rozwój technologii, aby zobaczyć na ulicach auta napędzane przez 5000 KM.

źródło: CarscoopsRoad and Track

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz