Zdjęcia szpiegowskie

Mercedes-AMG CLA 35 na szpiegowskim nagraniu

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali po raz pierwszy na zakamuflowanych testach Mercedesa-AMG CLA 35.

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali po raz pierwszy na zakamuflowanych testach Mercedesa-AMG CLA 35.

Mercedes-AMG nieustannie pracuje nad rozbudową i modernizacją swojej oferty. Jak zawsze czujnym szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać na zakamuflowanych testach Mercedesa-AMG CLA 35.

Z założenia, samochód będzie przeznaczony dla nieco spokojniejszych kierowców, którzy wykorzystywać go będą jak codzienne, wielozadaniowe auto.

Pracownicy marki zadbali o to, żeby auto było jak najdokładniej zakryte siatką kamuflażową, jednak nie stoi nam to na przeszkodzie aby przyjrzeć się poszczególnym częścią nadwozia. Auto łączy w sobie praktyczność podwójnej pary drzwi z sportową sylwetką Coupe. Przedni grill został zaciemniony, jednak widać na nim charakterystyczną belkę z logo marki po środku. Z tyłu widzimy podwójny wydech otoczony przez owalne wcięcia w zderzaku oraz wyraźnie zarysowany spojler.

Pod maską CLA 35 znajdzie się ten sam silnik co w niedawno zaprezentowanym hot-hatchu marki – A35. Jest to turbodoładowana 2-litrowa jednostka generująca 302 konie mechaniczne oraz 400 Nm. Podłączona jest do niej 7-biegowa, automatyczna skrzynia biegów, przekazująca moc na wszystkie cztery koła pojazdu. W Mercedesie-AMG A35 pozwala to rozpędzić się 100 km/h w 4,7 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, osiągi CLA będą najpewniej bardzo zbliżone do nich.

W środku CLA 35 zobaczymy nowy system info-rozrywki MBUX oraz cyfrowe zegary. Wykończenie kokpitu powinno jednak stać na wyższym poziomie niż Klasa A, dzięki czemu samochód będzie nieco bardziej luksusowy, a tym samym droższy. Copue zadebiutuje w przyszłym roku, wersja kombi powinna pojawić się z biegiem czasu. Nie zapominajmy też, że na rynek trafi nieco gorętszy CLA A45, pod maską którego pracować będzie taka sama jednostka, jednak podkręcona do ponad 400 KM.

źródło: walkoARTvideos, Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz