Samochody elektryczne

Nissan Leaf najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w Europie

Jak pokazuje najnowsze dane sprzedażowe, Nissan Leaf został najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w Europie.

Jak pokazuje najnowsze dane sprzedażowe, Nissan Leaf został najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w Europie.

Nowy Nissan Leaf trafił do sprzedaży na starym kontynencie rok temu, teraz, według danych udostępnionych przez Nissana jest już najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w Europie. Japońska marka pochwaliła się, że w tym roku sprzedała już 28 tysięcy egzemplarzy samochodu, oznacza to tym samym, że Leaf jest kupowany średnio co 10 minut. Z całej puli, 8 tysięcy samochodów trafiło do wszelakich flot firmowych, pozostałe 20 do klientów indywidualnych.

Nissan zanotował duży wzrost zainteresowania swoim autem przede wszystkim w Austrii, Francji, Niemczech, Holandii, Portugalii oraz Hiszpanii. Mimo wszystko jeśli chodzi o pozycję na rynku, to największa sprzedaż ma miejsce w Norwegii, gdzie Leaf jest aktualnie najchętniej kupowanym samochodem.

Nowy Leaf ma nie tylko bardziej atrakcyjny wygląd niż jego poprzednik, ale także dłuższy zasięg dzięki wykorzystaniu nowego akumulatora o pojemności 40 kWh. Docelowy maksymalny zasięg wynosi 270 km, zgodnie z bardziej procedurą testu WLTP. Ponadto pojazd ma na pokładzie najnowszą generację technologii Nissana Intelligent Mobility, która oferuje pół-autonomiczne systemy prowadzenia i parkowania w tym
ProPilot i ProPilot Park oraz e-Pedal.

Kompaktowy samochód elektryczny jest obecnie dostępny w sprzedaży na 51 rynkach na całym świecie. Połączona sprzedaż pierwszej i drugiej generacji sprawia, że ​​Leaf jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie, a ponad 350 000 sztuk auta trafiło do swoich właścicieli od 2010 roku.

W Polsce cennik Nissan Leaf zaczyna się od 153,800 zł za wersję wyposażenia Acenta. Topowa odmiana Tekna to wydatek 171,900 zł, a wliczając wyposażenie opcjonalne oraz rozszerzoną gwarancję wraz przeglądami cena wzrasta do 197,510 zł.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz