Mitsuoka Rock Star – coś więcej niż Mazda MX-5 przebrana za Corvette?

Co powiecie na retro Mazdę MX-5?

Co powiecie na retro Mazdę MX-5?

Dziś na rynku brakuje małych roadsterów dających frajdę na każdym zakręcie. Jednym z takich aut jest Mazda MX-5, która jest również oferowana w bliźniaczej wersji sprzedawanej jako Fiat 124. Japońska firma Mitsuoka postawiła nieco przeprojektować model i w ten sposób powstał Rock Star. 

Gwiazda Rocka widoczna na zdjęciach poniżej otrzymała całkowicie nowy wygląd. Projektanci jako inspirację obrali Chevroleta Corvette drugiej generacji i wszedł z tego bardzo ciekawy samochód.

Przedni pas jet zupełnie nowy i posiada szeroką atrapę chodnicy przyozdobioną odstającymi światłami oraz chromowanym zderzakiem. Maska otrzymała przeloty powietrza, a widoczne masywne przetłoczenia oddają charakter klasycznego modelu.

Podobnie sytuacja ma się z tyłu. Auto posiada teraz cztery okrągłe światła, chromowany zderzak oraz zupełnie nową klapę bagażnika otwieraną do góry. Na dobrą sprawę jedynymi elementami zewnętrznymi, które pozostały niezmienione to drzwi, lusterka, szyba czołowa oraz składany, materiałowy dach.

Niestety niewiele zrobiono w kwestii wnętrza. To nadal Mazda MX-5 ze zmienionym znaczkiem na kierownicy. Mitsuoka posiada w ofercie możliwość własne wykończenie z materiałami lepszej jakości oraz szeroką paletę skóry aby stworzyć wyjątkową tapicerkę.

Bez zmian jest również jednostka napędowa. Pod maską pracuje 1,5-litrowy silnik SkyActive-G o mocy 130 KM oraz 152 Nm maksymalnego momentu obrtowego. 

Cennik modelu w Japonii rozpoczyna się od ¥4,688,200, co jest równowartością 155 750 zł. Dla porównania Mazda MX-5 w Polsce kosztuje 89 900 zł.

Mitsuoka Rock Star

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz