Mercedes-AMG rezygnuje z silnika V12

Mercedes-AMG według swoich najnowszy planów zamierza zrezygnować całkowicie z wykorzystywania silnika V12 w swoich samochodach.

Mercedes-AMG według swoich najnowszy planów zamierza zrezygnować całkowicie z wykorzystywania silnika V12 w swoich samochodach.

Przed chwilą pisaliśmy o tym, że silnik V12 z pewnością nie trafi pod maskę najnowszego dziecka BMW. Teraz mamy kolejną smutną wiadomość dla fanów tej konkretniej jednostki – Mercedes-AMG zamierza całkowicie zrezygnować z wykorzystywania tego silnika w swoich samochodach.

6-litrowe V12 z dwiema turbosprężarkami stworzone przez inżynierów niemieckiej marki generowało moc 621 koni mechanicznych. Jak jednak stwierdził szef AMG – Tobias Moers, jednostka znajduje się już na swoim łożu śmierci dla jego firmy. Oznacza to też tym samym koniec produkcji Mercedesa-AMG S65, który słynął właśnie z wykorzystywania jednostki.

W wywiadzie przeprowadzonym dla australijskiego portalu GoAuto, mężczyzna powiedział, że zastępstwem dla V12 według niego będzie hybrydowe V8. Obecnie marka zajmować się ma właśnie opracowywaniem jak najlepszej technologi połączenia ośmio-cylindrowego silnika z jednostkami elektrycznymi. Dodał, że taka kombinacja, jeżeli zostanie odpowiednio zaprojektowana, może posłużyć w świecie motoryzacji dłużej niż możemy się tego spodziewać.

Jak widać więc czas pożegnać się z dwunasto-cylindrowymi samochodami AMG. Czy hybrydowe V8 spełni nasze oczekiwania i pozwoli AMG dalej utrzymywać swoją świetną renomę? Przekonamy się niestety dopiero z czasem gdy marka zacznie prezentować nam pokazy z właśnie takim silnikiem pod maską.

2018 Mercedes-AMG S65

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Mercedes-AMG rezygnuje z silnika V12

 • 9 października 2018 at 06:31
  Permalink

  Psuje się już ta motoryzacja na każdym szczeblu

  Reply
 • 9 października 2018 at 06:46
  Permalink

  Może od razu dajcie 3 cylindry?!?!?! Jak downsizing to na całego. To jest jawne niszczenie legendy i kopanie pod sobą dołków.

  Reply

Dodaj komentarz