Toyota Corolla 2019 w europejskiej specyfikacji na Paris Motor Show

Toyota zaprezentowała na aktualnych targach w Paryżu zupełnie nową Corollę, która na europejskim rynku zastąpi Aurisa.

Toyota zaprezentowała na aktualnych targach w Paryżu zupełnie nową Corollę, która na europejskim rynku zastąpi Aurisa.

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Paryżu swoje nowe samochody pokazały głównie marki motoryzacyjne pochodzące ze starego kontynentu. Oczywiście na imprezie nie mogło też zabraknąć firm wywodzących się z krajów Azjatyckich. Wspominaliśmy już o Lexusie z kraju kwitnącej wiśni, który zaprezentował swojego słonecznego Lexusa LC500, jednak nie jest to jedyna nowość jaka przybyła do nas z Japonii. 

Obecna na wydarzeniu Toyota przywiozła do miasta zakochanych Corollę 2019 w europejskiej specyfikacji, która niebawem zastąpić ma odchodzącego na emeryturę Aurisa.

Pojazd zbudowany został na płycie podłogowej TNGA, samochód jest dłuższy o 40 mm w przypadku nadwozia hatchback oraz 58 mm w przypadku Touring Sports. Oznacza to przede wszystkim więcej miejsca w środku, a tym samym większą wygodę. Środek ciężkości został obniżony o 10 mm, a wszystkie wersje są standardowo wyposażone w wielowahaczowe zawieszenie tylne. Ponadto sztywność nadwozia została zwiększona o 60%, co przekłada się na lepszą stabilność i prowadzenie.

Zainteresowani kupnem, będą mogli wybrać trzy różne jednostki napędowe jakie trafią pod maskę ich samochodu. Najsłabszy dostępny silnik ma pojemność 1,2 litra, dwie mocniejsze jednostki o pojemności 1,8 oraz 2,0 litra są już obowiązkowo sprzężone z silnikiem elektrycznym. Pierwszy, całkowicie spalinowy układ napędowy oferuje moc 114 koni mechanicznych, dwa następne kolejno 120 i 178 KM.

Jeżeli chodzi o wyposażenie, to na pokładzie znalazły się reflektory LED, bezprzewodowa ładowarka do telefonów, wyświetlacz head-up oraz panoramiczne okno dachowe. Oczywiście lista dodatkowych opcji do dokupienia jest naprawdę długa i znajduje się na niej m.in system dźwiękowy JBL z ośmioma głośnikami czy elektrycznie otwierana klapa bagażnika.

W Paryżu pokazany został hatchback oraz kombi. Do oferty w 2020 roku dołączy jeszcze sedan.

źródło: Toyota

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz