Citroen zapowiada powstanie swojej pierwszej hybrydy typu plug-in

Citroen na swoim stanowisku na tragach motoryzacyjnych w Paryżu pokazał nam samochód koncepcyjny zapowiadający przyszły model marki o hybrydowym napędzie plug-in.

Citroen na swoim stanowisku na tragach motoryzacyjnych w Paryżu pokazał nam samochód koncepcyjny zapowiadający przyszły model marki o hybrydowym napędzie plug-in.

Duże targi motoryzacyjne takie jak trwające teraz Paris Motor Show to świetna okazja dla firm zajmujących się produkcją samochodów do zaprezentowania swoich najnowszych pojazdów, ale także do zapowiedzenia przyszłych projektów. Citroen zdecydował się, że właśnie w Paryżu zapowie swój,  pierwszy, nadchodzący model hybrydowy, jednak aby stanowisko marki nie świeciło pustkami przywiózł ze sobą auto koncepcyjne – C5 Aircross SUV Hybrid Concept, które nakierowuje nas na to, jak wyglądać będzie ów samochód.

Hybryda typu plug-in do sprzedaży trafić ma w 2020 roku. Posiadać będzie na pewno ten sam układ napędowy co przedstawiony samochód koncepcyjny, a więc 1,6-litrowy silnik benzynowy PureTech oraz dołączonej do niego jednostki elektrycznej. Łącznie generować mają moc 222 koni mechanicznych oraz 337 Nm, która przekazywana jest na przednią oś auta.

Jest to ten sam układ napędowy, jaki znaleźć możemy w Peugeocie 508 Hybrid i 508 Hybrid SW. Wiemy więc, że akumulatory Li-on, z których korzysta silnik elektryczny posiadają pojemność 13,2 kWh. Do układu napędowego dołączona będzie specjalna 8-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów EAT8, która dzięki specjalnemu trybowi działania pozwoli kierowcy na hamowanie, bez użycia zacisków na kołach.

Citroen chwali się, że samochód średnio palić będzie jedynie 2 litry benzyny na 100 przejechanych kilometrów, a jego emisja CO2 to tylko 50 g/km. Pojazd będziemy mogli przełączyć na tryb wykorzystania jedynie silnika elektrycznego, na którym, w przypadku 100% naładowanych baterii przejechać będziemy mogli 50 km z prędkością maksymalną wynoszącą 135 km/h. Ładowanie akumulatorów przy wykorzystaniu kabla 14A zajmie cztery godziny, jeśli jednak podłączymy wtyczkę 32 A zajmie to połowę czasu.

C5 Aircross SUV Hybrid Concept

źródło: Citroen

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz