Oto Infiniti Project Black S Concept

Infiniti zaprezentowało swój nowy, sportowy samochód koncepcyjny korzystający z technologii zaczerpniętej z Formuły 1.

Infiniti zaprezentowało swój nowy, sportowy samochód koncepcyjny korzystający z technologii zaczerpniętej z Formuły 1.

Rok temu podczas trwania imprezy Geneva Motor Show, Infiniti zaprezentowało swój pojazd koncepcyjny Q60 Project Black S, w którym japońska marka połączyła sportowy samochód osobowy z technologią hybrydową zapożyczoną od zespołu Renault Sport Formuły 1. Jak widać auto okazało się być niemałym sukcesem, ponieważ Infinity na tegoroczne targi w Paryżu przywiozło ze sobą bardzo podobny pojazd, jednak ze zmodernizowanym układem napędowym.

Prototyp bazuje na Infiniti Q60 Red Sport 400. Pod względem wyglądu zewnętrznego auto prezentuje się zjawiskowo. Nadwozie posiada agresywne linie i przetłoczenia mieszając w sobie metal z włóknem węglowym. Z przodu uwagę zwraca zderzak z niezwykle szerokimi wlotami powietrza oraz dużym splitterem. Z tyłu króluje za to dyfuzor, z którego wychodzą ogromne, okrągłe końcówki wydechu. W oczy rzuca się także duże skrzydło. Wszystko pomalowane zostało na ciemny-szary, matowy lakier z żółtymi dodatkami

Za napęd odpowiada 3-litrowy silnik V6 twin-turbo generujący moc nieco powyżej 400 KM oraz 475 Nm. Podłączony jest do trzech jednostek elektrycznych pobierających moc z baterii Li-ion 4.4 kWh. Specjalny system odzyskiwania energii pozwala elektrycznym silnikom na pozyskiwanie mocy zarówno podczas hamowania, jak i przyspieszania wykorzystując do tego ciepło gazów wydobywających się z rur wydechowych. Zebrana energia elektryczna zużywana jest do napędzania elektrycznych turbin, które generują dodatkowo około 160 KM. Oznacza to, że łącznie Infiniti Project Black S posiada 563 konie mechaniczne, które przekazywane są jedynie na tylną oś auta, przez nowo zaprojektowany zespół napędowy.

Jeśli chodzi o osiągi, to taki układ napędowy pozwala na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w poniżej cztery sekundy. Prędkość maksymalna nie została przez japońską markę ujawniona.

Infiniti planuje rozpocząć elektryzację swojego portfolio w 2021 roku, co oznacza, że wszystkie modele marki począwszy od tego roku posiadać będą napęd bazujący w większym bądź mniejszym stopniu na energii elektrycznej. Auto koncepcyjne Project Black S pokazuje jakie możliwości posiada firma w zakresie budowania aut z napędem hybrydowym oraz idąc dalej – całkowicie elektrycznym i tym samym zapowiada przyszłe auta marki.

źródło: Infinity

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz