Nowe BMW Serii 3 G20 oficjalnie zaprezentowane – specyfikacja, cennik, galeria

BMW na trwających właśnie targach motoryzacyjnych w Paryżu oficjalnie zaprezentowało nowy model Serii 3.

BMW na trwających właśnie targach motoryzacyjnych w Paryżu oficjalnie zaprezentowało nowy model Serii 3.

O tym, że podczas Paris Motor Show 2018 zobaczymy nowe BMW Serii 3 wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Oczywiście z tego faktu cieszyli się przede wszystkim zagorzali fani niemieckiej marki, jednak nie tylko oni czekali aby ujrzeć nowy bawarski pojazd. Dzisiaj ostatecznie nadszedł ten dzień i niemiecka marka oficjalnie zaprezentowała swoje nowe dziecko.

BMW Serii 3 G20 jest o 76 milimetrów dłuższe od swojego poprzednika, rozstaw osi wydłużył się przez to o 41 mm. Przednia oś jest dodatkowo o 41 mm szersza, a tylna o 21 mm. Waga zależnie od specyfikacji jest nawet o 55 kilogramów mniejsza. Współczynnik aerodynamiki wynosi około 0,26.

Z przodu samochód wydaje się być bardziej agresywny od swojego poprzednika. Zderzak ma więcej przetłoczeń, a charakterystyczny grill w kształcie dwóch nerek zdaje się być większy.  Reflektory zostały bardziej rozciągnięte i posiadają do tego charakterystyczne wcięcie u dołu. Przód pojazdu ogółem wydaje się być bardziej spłaszczony, a przez to aerodynamiczniejszy. Oczywiście zakup pakietu M sprawi, że nadwozie nabierze jeszcze agresywniejszych rys.

Tył wydaje się być nieco bardziej spokojniejszy. Widzimy nowe lampy, które zostały poszerzone, jednak zachowały charakterystyczny dla nowych samochodów marki kształt. Rury wydechowe mogą mieć okrągłe, bądź trapezowate końcówki, zależnie od tego, jaką wersje pojazdu zakupimy. Ogólnie tył wydaje się być nieco podobny do nowego BMW Serii 8.

W środku uwagę zwracają przede wszystkim dwa ogromne wyświetlacze. Jeden z nich, 12,3-calowy, umiejscowiony został zamiast tradycyjnych zegarów, drugi 10,25-calowy posłuży za ekran do obsługi systemu info-rozrywki. Oba monitory są jednak dodatkową opcją do wykupienia, jeżeli nie zdecydujemy się na ich zakup, pierwszy z ekranów będzie miał jedynie 5,7-cali a drugi 8,8-cali. Deska rozdzielcza ma nową, ciekawą architekturę. Kratki nawiewu zostały zmienione, tak samo jak przełączniki. Nowość dotknęła także foteli oraz 3-ramiennej kierownicy.

Na pokładzie znajdziemy szereg technologii, dla przykładu system nawigacji współpracować może z skrzynią biegów i adaptacyjnym tempomatem, tak, aby inteligentnie zmieniać biegi, np. aby przy dojeżdżaniu do świateł zrzucać biegi w dół i tym samym hamować silnikiem. Asystent prowadzenia w korku sam będzie zatrzymywał auto i kierował nim nawet do prędkości 60 km/h.

W Europie BMW Serii 3 dostępne będzie na start z pięcioma różnymi silnikami. Wersja 320i posiada 4-cylindrowy silnik o mocy 181 koni mechanicznych, a 330i – 255 konie. Turbodoładowane diesle z taką samą ilością cylindrów generują w przypadku edycji 318d – 148 koni mocy, a w 320d – 188 koni. Jednostka o architekturze R6 z początku dostępna jest jedynie w wersji 330d, gdzie generuje 262 konie mocy. Zaznaczmy, że tylko 320d na początku sprzedaży będziemy mogli dopasować do napędu na wszystkie koła pojazdu.

Usportowione M340i oraz M340i xDrive pojawią się z czasem. Pod maska auta w tej specyfikacji zobaczymy 3-litrowy silnik R6 posiadający moc 382 koni mechanicznych oraz 500 Nm. Pozwalać ma to na rozpędzanie się do „setki” w 4,2 sekundy. Dodajmy jeszcze, że z upływem czasu zobaczymy także hybrydę 330e plug-in.

Ceny nowego BMW Serii 3 330i zaczynać się będą od 40,200 dolarów, a więc około 150 tysięcy złotych. 330i xDrive bazowo kosztować będzie około 155 tysięcy złotych. Nie mamy jeszcze żadnych informacji ile przyjdzie nam zapłacić za pozostałe wersje pojazdu.

źródło: BMW

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz