Mercedes-Benz Klasa A Sedan pokazany w Paryżu

Mercedes-Benz zaprezentował w Paryżu swojego nowego sedana Klasy A w europejskiej specyfikacji.

Mercedes-Benz zaprezentował w Paryżu swojego nowego sedana Klasy A w europejskiej specyfikacji.

Mercedes-Benz Klasy A Sedan zaliczył właśnie swój europejską premierę. Niemiecka marka zdecydowała się zaprezentować w Paryżu nowym model, a wraz znią wersję Edition 1, która oferowana będzie ekskluzywnie jedynie przez pierwsze 12 miesięcy sprzedaży.

Dopłata za tę unikatową edycję auta wynosić będzie nieco ponad 7 tysięcy euro, a więc około 30 tysięcy złotych. Co otrzymamy w zamian za taką sumę? Przede wszystkim wieloramienne miedziano-srebrne 19-calowe felgi oraz przedni grill z również miedzianymi zdobieniami.

Do tego w środku górna część deski rozdzielczej, siedzenia oraz podłokietnik przeszyte zostały nitką o tym samym kolorze co koła. Oczywiście otrzymamy do tego wszystko co możemy znaleźć w standardzie od 64-kolorowego podświetlenia LED do sportowych foteli z regulowanymi zagłówkami.

Samochód trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku, jednak w Europie już teraz można składać zamówienia na auto. Cena za podstawowy wariant A200 wynosi 31 tysięcy Euro, a więc ponad 130 tysięcy złotych. Najdroższa dostępna aktualnie edycja to A250 4Matic, której bazowy koszty to prawie 40 tysięcy euro, czyli około 170 tysięcy złotych. Za pakiet Edition 1 trzeba oczywiście dodatkowo zapłacić wymienioną wcześniej sumę.

źródło: Mercedes-Benz

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz