Moto Filmy

Ford Mustang RTR przejechał bokiem cały tor Nurburgring

Amerykański kierowca wyścigowy - Vaughn Gittin Jr przejechał w Fordzie Mustangu RTR cały tor Nurburgring nieustannie drigtując.

Amerykański kierowca wyścigowy – Vaughn Gittin Jr przejechał w Fordzie Mustangu RTR cały tor Nurburgring nieustannie drigtując.

Tor Nurburgring to najpewniej najbardziej znana trasa wyczynowa na świecie, kojarząca nam się szczególnie z licznymi serpentynami i zakrętami oraz z biciem ogromnej ilości rekordów na nim. Amerykański kierowca wyścigowy specjalizujący się w drifcie – Vaughn Gittin Jr wraz z Fordem, postanowili pobić na nim kolejny rekord, nie polegający jednak na jak najszybszym przebyciu wyznaczonego okrążenia.

Wyczyn zespołu polegał na przejechaniu całego toru – 20,7 kilometrów za pomocą ciągłego, nieprzerwanego driftu. Samochodem który pomógł osiągnąć cel to specjalny Ford Mustang zmodyfikowany przez firmę tuningową RTR. Pod maską pojazdu umieszczony został podkręcony 5-litrowy silnik V8, którego moc wynosi łącznie ponad 900 koni mechanicznych.

Ford nie ujawnił specjalnie dużo danych dotyczących wyczynu, wiemy jednak, że dla kierowcy nie było to w żadnym wypadku proste zadanie. Dodatkowo pojazd przy biciu rekordu musiał łącznie mieć zmieniany komplet opon trzy razy. Nie podany został czas w jakim Mustang przejechał bokiem przez cały tor, wiemy jednak, że maksymalnie osiągnął prędkość 240 km/h.

Zaznaczmy, ze driftowanie na torze Nurburgring jest zakazane, jednak wcześniej byliśmy już świadkami wydarzeń, kiedy to inni kierowcy próbowali dokonać identycznych wyczynów na poszczególnych odcinkach.

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz