Toyota Supra będzie z manualną skrzynią biegów… poza Unią Europejską

Toyota oficjalnie potwierdziła, ze w nadchodzącej Suprze możliwie zobaczymy manualna skrzynię biegów, ta jednak nie będzie dostępna w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

Toyota oficjalnie potwierdziła, ze w nadchodzącej Suprze zobaczymy manualną skrzynię biegów. Ta jednak nie będzie dostępna w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Nowa Toyota Supra budzi we wszystkich fanach motoryzacji niemałe emocje. Nic dziwnego w końcu ma ona być następczynią jednego z najbardziej popularnych samochodów lat 90. ubiegłego wieku. Ostatnio mieliśmy kilka razy okazję przyjrzeć się samochodowi, niestety jeszcze w pełnym kamuflażu.

Podczas ostatnich testów prototypu na torze w Hiszpanii, asystent głównego inżyniera – Masayuki Kai powiedział w wywiadzie z portalem Car Advice, że do auta opracowana została manualna skrzynia biegów, jednak dostępna będzie ona jedynie w modelach, które posiadać będą kierownice po prawej stronie. Oznacza to, że wersje z taką skrzynia biegów dostępne będą do zakupienia w takich krajach jak Japonia, Australia, Wielka Brytania i Republika Południowej Afryki.

Cóż, wydaje się być to fatalną informacją dla kierowców z naszego kontynentu, jednak przypomnijmy, że jak dotąd oficjalnie samochód oferowany miał być tylko z automatyczną przekładnią. Tak więc lepsze to niż nic. Zaznaczmy jednak, że Masayuki powiedział, że nie jest to jeszcze ostateczna decyzja i marka w zależności od informacji pochodzących z rynku decydować będzie, czy wprowadzi ten plan w życie.

Z niejasnej, pozostałej części wypowiedzi mężczyzny wynika, że Toyota podjęła decyzję o połączeniu manualnej skrzyni z samochodami z kierownica wyłącznie po prawej stronie głównie z powodu, że takie właśnie auta sprzedawane są w Japonii. Wygląda na to, że marka wierzy, że pojazd niezwykle dobrze sprzeda się w jej ojczyźnie. Co jednak z wersjami przystosowanymi do naszych dróg? Na ten czas trudno powiedzieć.

Pod maską nowej Supry zobaczymy dwie jednostki napędowe. Pierwsza to 3-litrowy, turbodoładowany sześciocylindrowy silnik produkowany przez BMW, który zdolny będzie wygenerować moc 335 KM. Druga jednostka ma pojemność 2 litów i cztery cylindry, jej moc wyniesie nieco ponad 260 KM.

źródło: CarAdvice via Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz