Samochody elektryczne

Peugeot e-Legend Concept – ku chwale 504 Coupe

Klasyczny Peugeot 504 Coupe doczekał się nowoczesnej odsłony.

Klasyczny Peugeot 504 Coupe doczekał się nowoczesnej odsłony.

Peugeot postanowił zreinkarnować swój klasyczny model z lat 60. ubiegłego wieku. Oto modernistyczna wizja modelu 504 Coupe, który miał swoją premierę w 1968 roku.

Peugeot e-Legend Concept posiada wszystkie elementy charakterystyczne dla swojego dziadka. Z przodu znajdziemy podwójne reflektory, atrapę chłodnicy z poziomymi liniami, niemalże niewidoczne słupki A, a także ściętą linię dachu.

Wnętrze Peugeota e-Legend Concept to prawdziwy pokaz technologii. Na drzwiach znajdują się 29-calowe ekrany, w osłonach przeciwsłonecznych 12 calowe, a w desce rozdzielczej mamy natomiast ogromny 49-calowy telewizor o zakrzywionej matrycy. Łącznie we wnętrzu samochodu znajduje się aż 16 wyświetlaczy.

Centralna konsola została zastąpione poprzez dotykowy wyświetlacz w podłokietniku zintegrowany ze skrzynią biegów. Zegary, podobnie jak w innych dzisiejszych modelach marki, znajdują się nad kierownicą i są trzema osobnymi wyświetlaczami. Jedyne fizyczne przyciski znajdują się po lewej strony od kierownicy i są to włącznik świateł awaryjnych, świateł mijania, a także od uruchomienia jednostki napędowej.

e-Legend Concept to samochód elektryczny. Wyposażony jest w baterię o pojemności 100 kWh, która pozwala na przejechanie nawet 600 km na jednym ładowaniu. Pojedyncze szybkie ładowanie trwa zaledwie 25 minut i pozwala na przejechanie do 500 km (83%).

Za napęd odpowiada zestaw silników elektrycznych o łącznej mocy 462 KM (340 kW) oraz aż 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jeśli chodzi o osiągi, to sprint od 0 do 100 km/h wynosi „mniej niż 4 sekundy”, a prędkość maksymalna to 220 km/h (137 mph).

Oficjalna premiera modelu odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu już 2 października.

2018 Peugeot e-Legend Concept

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz