Lamborghini Huracan Performante najlepszym samochodem roku według Motor Trend

Lamborghini Huracan Performante po zaciekłej konkurencji otrzymało prestiżową nagrodę najlepszego samochodu roku kierowców magazynu Motor Trend.

Lamborghini Huracan Performante po zaciekłej konkurencji otrzymało prestiżową nagrodę najlepszego samochodu roku kierowców magazynu Motor Trend.

Każdego roku amerykański magazyn Motor Trend gromadzi w swojej redakcji najlepsze auta stworzone do generowania jak największej przyjemności z prowadzenia, aby wybrać które z nich zasługuje na szczególny laur. Tegorocznym zwycięzcą okazało się być Lamborghini Huracan Performante, lecz droga na szczyt nie była jednak prosta.

Najgroźniejsza konkurencją dla włoskiego dziecka było Porsche 911 GT2 RS oraz McLaren 720S. Oba pojazdy posiadają więcej mocy niż szarżujący byk, jednak nie wystarczyło to, by przezwyciężyć niesamowitej dynamiki jazdy jaka oferuje Huracan, która to w główniej mierze zdecydowała o jego zwycięstwie.

Oprócz wspomnianych wyżej samochodów w zestawieniu brane były także pod uwagę Chevrolet Corvette ZR1, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, Mazda MX-5 Miata, Honda Civic Type R, BMW M5, Audi TT RS, Ford Mustang GT, Kia Stinger GT oraz Aston Martin Vantage. Wszystkie wspomniane samochody zostały ze sobą wspólnie zestawione do jego wyścigu na 1/4 mili.

Patrząc na same dane liczbowe, Lamborghini Huracan Performante nie różni się zbytnio od podstawowej wersji samochodu. Posiada w końcu tylko 29 koni mechanicznych więcej. Jednak Performante wyposażony został w zaawansowany system aerodynamiczny nazywany przez markę ALA (Lamborghini Active Aerodynamics). Do tego dodajmy ulepszony system kontroli stabilności, zmodyfikowany system napędowy ANIMA, mechaniczny samoblokujący tylny mechanizm różnicowy i zaawansowany system napędu na wszystkie koła Haldex.

Patrząc na te wszystkie modyfikacje łatwo się domyślić jak doskonale daje się prowadzić Huracan Performante, przy okazji wyjaśnia to, dlaczego to właśnie ten włoski pojazd został wybrany numerem 1. przez Motor Trend.

Lamborghini Huracan Performante

źródło: Motor Trend

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz