2019 Mercedes-AMG A35 4Matic oficjalnie debiutuje!

Rodzina AMG powiększyła się o nowy bazowy model. Powitajcie 306-konnego A35 4Matic, który powalczy m.in. z Audi S3.

Rodzina AMG powiększyła się o nowy bazowy model. Powitajcie 306-konnego A35 4Matic, który powalczy m.in. z Audi S3.

Mercedes-AMG nareszcie wkracza do walki w segmencie hot-hatchy. Do tej pory, usportowiona Klasa A o nazwie A45 znacznie odbiegła od reszty konkurentów mocą silnika i ciężko ją było zestawić z konkurencyjnymi Audi czy BMW. To ma się teraz zmienić wraz z debiutem nieco słabszej, jednak nadal piekielnie szybkiej odmiany A35.

Bazowy model rodziny AMG wyróżnia się przeprojektowanym nadwoziem, które zostało wzbogacone o bardzo agresywne ospoilerowanie i przeprojektowane zderzaki. Z przodu znajdziemy nowy zderzak, charakterystyczną dla modeli AMG atrapę chłodnicy i dodatkowe lotki. Klapę bagażnika dumnie podkreśla spoiler, a nieco niżej znajduje się sporej wielkości dyfuzor i podwójny układ wydechowy.

Sercem najmniejszego AMG jest 2-litrowa jednostka R4 z turbodoładowaniem. Generuje ona moc 306 KM (225 kW) oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła za pośrednictwem 7-biegowej, 2-sprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów.

Jeśli chodzi o osiągi, to Mercedes ogłosił, że AMG A35 będzie potrzebował 4,7 sekundy aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie i wynosi 250 km/h. Są to wartości identyczne jak w przypadku konkurencyjnego Audi S3.

Aby wszystko ze sobą współgrało, auto zostało utwardzone oraz zyskało znacznie wydajniejszy układ hamulcowy z tarczami o rozmiarze 350 mm z przodu i 330 mm z tyłu.

Debiut nowego modelu odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, które rozpoczną się już 2 października.

2019 Mercedes-AMG A35 4Matic

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz