Zdjęcia szpiegowskie

Prototyp Mercedesa AMG GT R przyłapany z nowym układem wydechowym

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali Mercedesa-AMG GT R ze zmienionym systemem wydechu. Czyżby marka szykowała nowe Black Series?

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali Mercedesa-AMG GT R ze zmienionym systemem wydechu. Czyżby marka szykowała nowe Black Series?

Mercedes-AMG GT jest z nami od 2015 roku co oznacza pełne trzy lata istnienia modelu. Przez ten czas fani sportowych aut niemieckiej firmy spodziewali się ujrzeć auto w edycji Black Series, jednak jak dotąd marka nie zdecydowała się na taki krok rozwoju.

W przeciągu poprzedniego roku byliśmy świadkami wielu zakamuflowanych testów Mercedesów-AMG GT, jednak na żadnym z nim nie mogliśmy dostrzec wyraźnych, dużych zmian w nadwoziu. Na szczęście sytuacja właśnie się zmieniła i jak zawsze czujnym szpiegom motoryzacyjnym udało się sfotografować widocznie zmodyfikowany pojazd

Nie są to co prawda ogromne zmiany, ponieważ dotyczą one jedynie systemu wydechu, jednak liczy się szczęśliwy fakt. Widoczny na zdjęciu samochód ma zmieniony tylny zderzak, środkowy wydech jest jedynie atrapą. Po bokach znajdują się jednak cztery rury, które swoim ułożeniem i wyglądem bardzo przypominają układ, jaki mogliśmy zobaczyć przy  nowym Lexusie RC F. Oprócz wizualnych różnic, podana została informacja, że pojazd jest znacznie głośniejszy od swojej podstawowej wersji.

Nie możemy powiedzieć, czy jest to rzeczywisty prototyp Mercedesa AMG GT R Black Series, możliwe jest także, że jest to potwierdzona niedawno wersja „Clubsport”. Niemniej mamy teraz jasne dowody na to, że Mercedes szykuje coś nowego dla swojej linii AMG GT. A to oznaczać może jedynie dobre, szybkie i teraz także głośne auta.

Mercedes AMG GT R z nowym układem wydechowym – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz