Lamborghini Aventador SVJ w wersji Roadster? Oczywiście, że tak!

Powstanie najnowszego Lamborghini Aventador SVJ w wersji bez dachu to tylko kwestia czasu.

Powstanie najnowszego Lamborghini Aventador SVJ w wersji bez dachu to tylko kwestia czasu.

Oficjalna prezentacja nowego Lamborghini Aventador SVJ odbyła się w zeszłym tygodniu. Powstanie wersji Roadster to jednak tylko kwestia czasu, szczególnie mając na uwadze, że konkurencja nie śpi i na evencie odbyła się niespodziewana premiera Ferrari 488 Pista Spider.

Co prawda włoska marka nie potwierdziła nic o planach powstania takiej wersji supersamochodu, jednak patrząc na to, że Huracan Performante oferowany jest w wersji bez dachu, być może włosi zastanowią się także nad podobnym ruchem w przypadku swojego flagowego modelu.

Jak mogłoby wyglądać nowiutkie Lamborghini, gdyby dostępne było jak Roadster postanowił zaprezentować Aksyonova Nikity. 

Sportowy i agresywny wygląd Aventadora SVJ budzi tak samo dużą dawkę emocji co jego jednostka napędowa. Pod maską pracuje znana jednostka V12 o pojemności 6,5 litra, jednak produkuje ona teraz 770 KM (566 kW) mocy i 790 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W porównaniu do wersji SV, jest to o 20 KM oraz 100 Nm więcej.

Hardcorowa wersja Aventadora potrzebuje zaledwie 2,8 sekundy aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h oraz 8,6 sekundy do 200 km/h. Prędkość maksymalna nie została sprecyzowana i wynosi „ponad 350 km/h (217 mph)”.

Aventador SVJ powstanie natomiast w 900 egzemplarzach, a jego ceny w Stanach Zjednoczonych rozpoczynają się od nieco ponad 517 tysięcy dolarów, co przeliczeniu daje 1,9 mln złotych.

źródło: Aksyonov Nikita via Behance

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz