Renault Arkana – zapowiedź francuskiego SUV-a Coupe

Podczas targów w Moskwie odbyła się prapremiera najnowszego samochodu koncepcyjnego Renault Arkana.

Podczas targów w Moskwie odbyła się prapremiera najnowszego samochodu koncepcyjnego Renault Arkana.

SUV-y ze ściętym dachem mające imitować coupe, to dziwny twór, który powoduje, że ogromne i przestrzenne nadwozie staje się nieco mniej pakowane, a pasażerowie z tyłu mają ograniczoną ilość miejsca na głowę. Dotychczas tego typu samochody były dostępne tylko w segmencie Premium, lecz to wkrótce się nieco zmieni, gdyż Renault chce zgarnąć nieco klientów do siebie.

Ich propozycją ma być nowy model o nazwie Arkana, którego prototyp właśnie zadebiutował podczas Moscow International Auto Salon. Auto to nieco przeprojektowany Renault Captur. Nadwozie zyskało nowy kształt, nieco cieńsze reflektory, nowe oświetlenie z tyłu, dzięki czemu prezentuje bardziej sportowo i agresywnie. Całość podkreślają 19-calowe felgi, a także wąskie lusterka z chromowanym elementem ozdobnym.

Renault Arkana ma być w założeniu tańszą alternatywą dla takich samochodów jak BMW X4, czy Mercedes-Benz GLC Coupe. Produkcyjna wersja ma wejść do sprzedaży w 2019 roku i najpewniej nie będzie znacząco różniła od modelu koncepcyjnego.

2019 Renault Arkana

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz