Nadjechało nowe Lamborghini Aventador SVJ

Najbardziej szalone Lamborghini Aventador właśnie zostało zaprezentowane. Powitajcie topową wersję SVJ. Najważniejsze w nowym modelu jest nadwozie. Zostało ono bardzo

Najbardziej szalone Lamborghini Aventador właśnie zostało zaprezentowane. Powitajcie topową wersję SVJ.

Najważniejsze w nowym modelu jest nadwozie. Zostało ono bardzo mocno zmodernizowane i wyposażone w całkowicie nowy system aktywnej aerodynamiki nazywanej przez włochów Aerodinamica Lamborghini Attiva (ALA).

Samochód został wyposażony w aktywne klapy, które są wstanie otworzyć się w zaledwie 500 ms. Z przodu auto otrzymało dodatkowe przeloty w zderzaku, które po aktywacji ALA powodują znacznie lepszą przyczepność. Z tyłu natomiast znajdują się klapy przed spoilerem, które otwierają się na poszczególnej stronie w zależności, gdzie potrzebny jest większy docisk.

Aventador SVJ napędzany jest znaną jednostką V12 o pojemności 6,5 litra. Produkuje ona teraz 770 KM (566 kW) mocy i 790 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W porównaniu do wersji SV, jest to o 20 KM oraz 100 Nm więcej. Dużą rolę gra również niska waga wynosząca 1525 kg, co przekłada się na stosunek mocy do masy 1,98 kg/KM.

Jeśli chodzi o osiągi, to hardcorowa wersja Aventadora potrzebuje zaledwie 2,8 sekundy aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h oraz 8,6 sekundy do 200 km/h. Prędkość maksymalna nie została sprecyzowana i wynosi „ponad 350 km/h (217 mph)”.

Lamborghini Aventador SVJ 63

W Pebble Beach zadebiutowała również wersja specjalna SVJ 63. Wyróżnia się ona czarno-białym nadwoziem oraz cyfrą 63 na masce oraz po bokach pojazdu. Nawiązuje ona do roku powstania Lamborghini i będzie limitowana do 63 egzemplarzy.

Aventador SVJ powstanie natomiast w 900 egzemplarzach, a jego ceny w Stanach Zjednoczonych rozpoczynają się od nieco ponad 517 tysięcy dolarów, co przeliczeniu daje 1,9 mln złotych.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz