Elektryczny supersamochód od Volvo, na który czekamy

Wygląda niczym futurystyczne Audi R8 z logo szwedzkiego producenta.

Wygląda niczym futurystyczne Audi R8 z logo szwedzkiego producenta.

Nowe samochody Volvo okazały się być sukcesem. Popyt na nowe modele takie jak S60, czy zupełnie nowy model Polestar 1, przeszły najśmielsze oczekiwania. O tym jak bardzo ludzie chcą posiadać nowe modele, najlepiej świadczy wykupienie wszystkich egzemplarzy S60 T8 Polestar na rynku USA. Wszystkie modele zostały wyprzedane w zaledwie 37 minut.

To co widzimy powyżej to wymarzony nowy model, który zawalczy z takimi autami jak Tesla Roadster, czy Rimac C_Two. Jest to elektryczny supersamochód, który swoim wyglądem i podwoziem bazuje na Polestar 1, czyli pierwszym w pełni elektryczny modelem Volvo, lecz sprzedawanym pod zupełnie nowym brandem.

Auto ma bardzo niski przedni pas, smukłe linie, futurystycznie wyglądające przednie reflektory i bardzo długi rozstaw osi gwarantujący olbrzymią ilość miejsca dla pasażerów oraz systemów baterii. Koncepcyjny model jest też bardzo szeroki, a tylna oś ma olbrzymi rozstaw kół. To z pewnością mogłoby się przełożyć na poprawienie prowadzenia i właściwości jezdne, szczególnie w zakrętach.

Model jest niestety jedynie wizualizacją przez niezależnego grafika, lecz nie wykluczone, że za kilka lat doczekamy się takiego modelu. Volvo niedawno opatentowało znaki towarowe B4 i B5 mające być nazewnictwem modeli elektrycznych brandowanych jako Volvo. Czas zweryfikuje nasze nadzieje.

 

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz