BMW Serii 8 oficjalnie zadebiutowało i jest wręcz niesamowite

Po dłużącym się okresie wyczekiwania, nareszcie doczekaliśmy się oficjalnej premiery nowego BMW Serii 8.

Po dłużącym się okresie wyczekiwania, nareszcie doczekaliśmy się oficjalnej premiery nowego BMW Serii 8.

Trzeba przyznać, że produkcyjna wersja Serii 8 nie wygląda tak odjazdowo i agresywnie jak wersja koncepcyjna, lecz nadal jest to jedno z najpiękniejszych dużych coupe na rynku. Auto posiada ogromną maskę z przetłoczeniami, które kontynuowane są na dachu i dobiegają do samego końca, agresywne spojrzenie przednich reflektorów, ogromną atrapę chłodnicy oraz liczne przetłoczenia i przeloty powietrza.

Wszystkie hipnotyzujące elementy koncepcyjnego modelu pozostały niemalże niezmienione. Mowa oczywiście o przepięknych tylnych lampach, zakończeniu klapy bagażnika masywnym przetłoczeniem pełniącym rolę spoilera oraz bardzo wyraźnych przetłoczeniach idących przez całe nadwozie. Wnętrze prezentuje się dostojnie i poważnie. Na nutkę szaleństwa będziemy musieli poczekać do premiery produkcyjnej wersji BMW M8.

Klienci mogą wybrać aktualnie między dwoma jednostkami napędowymi. M850i xDrive posiada 4,4-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem, które generuje 523 KM oraz 750 Nm. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła poprzez 8-biegową skrzynię automatyczną. W tej wersji aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h będziemy potrzebowali 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h.

Drugi wariant silnikowy to 840d xDrive, czyli 3-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik diesla o mocy 315 KM oraz 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W tej wersji również napęd jest przekazywany na wszystkie koła i również odpowiada za to 8-biegowy automat. Czas od 0 do 100 km/h wydłuża się do 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna pozostaje bez zmian.

BMW Serii 8 zadebiutuje w Europie w listopadzie. Kolejne warianty są w drodze, w tym oczywiście zapowiadana wersja cabrio oraz M8.

2018 BMW Seria 8

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz