Włosi wracają do formy – poznajcie Ferrari SP38

Przepiękne linie, wyjątkowy napęd i zaledwie jeden egzemplarz. Oto Ferrari SP38 bazujące na 488 GTB.

Przepiękne linie, wyjątkowy napęd i zaledwie jeden egzemplarz. Oto Ferrari SP38 bazujące na 488 GTB.

Ferrari ujawniło najnowszy projekt swojego programu dla klientów indywidualnych. Model SP38 jest oparty na 488 GTB i wykorzystuje jego zawieszenie oraz podwozie. Zamówiony został przez „jednego z najbardziej oddanych klientów Ferrari”, który właśnie otrzymał klucze do specjalnego supersamochodu na torze Fiorano.

Projekt samochodu pochodzi z Ferrari Design Center i odzwierciedla wizję klienta, entuzjasty z wielką pasją do wyścigów. Ferrari opisuje ten projekt jako wspaniały supersamochód, wyrażający „całe piękno i innowacyjność samochodów drogowych Ferrari”. Inspiracją był również ikoniczny F40, z którego pochodzi kolor i aż trójwarstwowy lakier.

Samochód posiada zupełnie niespotykany przedni pas z wąskimi reflektorami, które wraz z wyciągniętym „nosem” prezentują się wyśmienicie. Z tyłu odnajdziemy najwięcej odwołań do F40, wyjątkową pokrywę silnika oraz specjalne przetłoczenia dające niespotykany spoiler.

Ferrari nie opublikowało zdjęć wnętrza, lecz zapewnia, że zostało ono wykonane specjalnie dla tego modelu i jest jedyne w swoim rodzaju. Można założyć, że jest to po prostu kabina Ferrari 488 GTB w unikalnym połączeniu kolorów oraz wykonane ze specjalnych materiałów.

SP38 po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publicznie 26 maja podczas zbliżającego się Conorso d’Eleganza Villa d’Este.

Ferrari SP38

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Włosi wracają do formy – poznajcie Ferrari SP38

  • 23 maja 2018 at 15:50
    Permalink

    a w srodku silnik z lamba
    hahahaha

    Reply

Dodaj komentarz