Nadchodzi koniec obowiązku wożenia polisy OC i dowodu rejestracyjnego

Podczas niedawnego posiedzenia Sejmu uchwalono ważną nowelizację systemu CEPiK, dzięki której nie będziemy już mieli obowiązku wożenia dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC pojazdu.

Podczas niedawnego posiedzenia Sejmu uchwalono ważną nowelizację systemu CEPiK, dzięki której nie będziemy już mieli obowiązku wożenia dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC pojazdu.

Aktualizacja:

4 czerwca weszła w życie ustawa dająca możliwość jeżdżenia bez dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC. Niestety to tylko ustawa, a system nadal nie działa i można otrzymać mandat. Okazało się, że kolejny raz plany przerosły Ministerstwo Cyfryzacji i to nie przygotowało do dziś poprawek technicznych i nowego systemu informatycznego. O problemie informuje policja. Na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło i wciąż możemy dostać mandat za brak dokumentów podczas kontroli.

Więcej na ten temat: Na jazdę bez dokumentów poczekamy dłużej – CEPiK 2.0 nie działa

Oryginalny post:

Według najnowszej nowelizacji, CEPiK 2.0 czeka wiele nowości i mają one być wdrażane etapami, o których Ministerstwo Cyfryzacji będzie informować z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Wprowadzenie wszystkich nowości planowane jest w przeciągu 24 miesięcy.

Dla kierowców, szczególnie tych zapominalskich oraz tych, którzy mają wiele aut, ważna jest nowelizacja, która zacznie obowiązywać od 4 czerwca. Począwszy od tego dnia zniesiony zostanie obowiązek posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC pojazdu. Wszystkie informacje będą w centralnej bazie, a podczas kontroli policjanci będą wstanie ustalić ważność polisy poprzez numer rejestracyjny.

Posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego będzie wymagane podczas przeglądu technicznego. Na razie nadal będzie wymagane posiadanie pieczątek.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz