BMW prezentuje M2 Black Shadow Edition

BMW przygotowało specjalną wersję M2 - Black Shadow, która powstała z okazji ogromnego sukcesu sprzedażowego samochodu w zeszłym roku.

BMW przygotowało specjalną wersję M2 – Black Shadow, która powstała z okazji ogromnego sukcesu sprzedażowego samochodu w zeszłym roku.

Umówmy się – kto z nas nie chciałby mieć w swoim garażu takiego auta jak aktualne BMW M2? Samochód wyróżnia się nie tylko świetnym, sportowym wyglądem, ale także niesamowitymi osiągami generowanymi przez umieszczony pod maska silnik. Nic dziwnego, że tylko w zeszłym roku do właścicieli trafiło 12,000 sztuk tego cuda. Tym samym, M2 stało się najchętniej kupowanym pojazdem marki z serii M na rocznik 2017. Aby uczcić ten sukces, niemiecki koncern przygotował specjalną edycję maszyny, która możliwa będzie do zakupienia już od przyszłego miesiąca.

Wspomniana jednostka to R6 generujące moc 370 koni mechanicznych. Przy dołączeniu do niej 7-biegowej skrzyni z podwójnym sprzęgłem, przekazującej moc naturalnie jedynie na tylną oś samochodu, M2 rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,3 sekundy. Co ważne – średnie zużycie paliwa wynosi 8,5 litra na 100 km trasy. Jeśli zdecydujemy się zakupić wersję Black Shadow, wartości te nie zostaną zmienione nawet o 1%, jakiekolwiek różnice względem podstawowej edycji dotyczyć będą jedynie jego wyglądu.

Jak sama nazwa wskazuje, otrzymamy całkowicie czarny lakier nazwany „Sapphire Black” z metaliczny pobłyskiem. 19-calowe felgi ze specjalnym wzorem, wykończone zostaną dla kontrastu matowo, przy zachowaniu tego samego koloru.

Inne zmiany w porównaniu do zwykłego M2 obejmują końcówki wydechu z czarnego chromu i zmieniony wygląd tylnego dyfuzora oraz bocznych lusterek z włókna węglowego. Z przodu charakterystyczne nerki otrzymały doszlifowane na wysoce błyszczącą czerń. Oprócz tego wykorzystane zostały inne, pomniejsze akcenty potęgujące sportowy wygląd auta.

BMW M2 Black Shadow Edition dostępne będzie do zakupienia już od przyszłego miesiąca, jak na ten czas nie poznaliśmy jednak ceny tego cuda.

BMW M2 Black Shadow Edition

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz