Odświeżony Mercedes-AMG C43 pokazany przed debiutem w Genewie

Mercedes na tegorocznej edycji Geneva Motor Show nie zamierza próżnować. Oto Mercedes-AMG C43, który zostanie zaprezentowany publicznie na targach już jutro.

Mercedes na tegorocznej edycji Geneva Motor Show nie zamierza próżnować. Oto poliftowy Mercedes-AMG C43, który zostanie zaprezentowany publicznie na targach już jutro.

Z wydarzenia w Genewie zaczynają docierać do nas pierwsze oficjalnie nowości. Jak na ten czas największą aktywnością plusuje Merceses, który zdążył już na nowo zapowiedzieć 4-drzwiowy model AMG GT o nieokreślonej jeszcze nazwie. Praktycznie przed chwilą pojawiły się informacje o kolejnym samochodzie marki – Mercedesie-AMG C43, którego odświeżona wersja, publicznie przedstawiona zostanie już jutro.

Ze zdjęć obecnych już w internecie, widzimy, że auto otrzyma grubą, srebrną listwę AMG przedzielającą frontowy grill. Pod światłami umieszczone zostały teraz wloty powietrza poprzedzielane dwoma skrzydełkami. Z tyłu zmianie uległy głównie końcówki układu wydechowego, które zmieniły swój kształt z romboidalnych na okrągłe i wykończone zostały dodatkowo błyszczącym, czarnym lakierem. Oprócz tego, modernizacji uległ dyfuzor, sprawiający teraz bardziej sportowe wrażenie. Jak przystało na odświeżenie istniejącego już modelu, C43 datowany na 2019 rok ma inny wzór świateł LED zarówno w frontowych jak i tylnych reflektorach.

Koła przedstawione na pojeździe zaprojektowane zostały przez firmę w tunelu aerodynamicznym. Poprawiają one opływowe wartości auta poprzez zastosowania w nich wykonanych na zamówienie pierścieni aerodynamicznych i skonfigurowanej geometrii zapewniającej jak najlepszy przepływ powietrza naokoło felg.

W środku umieszczony został 12,3 calowy wyświetlacz spełniający rolę zegarów prędkościomierza i obrotomierz. Przy jego wykorzystaniu, wybrać możemy tryb „klasyczny”, „sportowy” bądz „supersporotwy”. Ponadto, w standardzie otrzymujemy 10,25 calowy monitor głównego komputera, służący za centrum rozrywki i informacji o samochodzie. Nowa kierownica obszyta została w skórę Nappa.

Zapakowane pod maskę 3 litrowe V6 biturbo zostało przez inżynierów AMG dopieszczone o większe turbiny, przez co generuje teraz moc 385 KM i 520 Nm. Oznacza to wzrost o 23 KM, wartość niutonimetrów pozostała jednak ta sama.

Publicznie, zmodernizowany Mercedes-AMG C43 zostanie pokazany już jutro, wraz z innymi, nowymi modelami niemieckiej firmy.

2019 Mercedes-AMG C43

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz