Alpine przedstawiło dwie nowe wersje A110

Alpine zaprezentowało w sieci dwie nowe edycje A110 - Pure i Legende, które publicznie pokazane zostaną za kilka dni podczas imprezy Geneva Motor Show 2018.

Alpine zaprezentowało w sieci dwie nowe edycje A110 – Pure i Legende, które publicznie pokazane zostaną za kilka dni podczas Geneva Motor Show 2018.

Marka Alpine została reaktywowana w zeszłym roku przez Renault, po 22 latach nieobecności na rynku. Wraz z ich ponownym debiutem, poznaliśmy pierwszy samochód oferowany przez firmę – A110. Auto zostało z miejsca bardzo ciepło przyjęte przez fanów motoryzacji, chociaż do tego czasu dostępna była jedynie premierowa wersja pojazdu. W przyszłym miesiącu ma to jednak ulec zmianie, ponieważ koncern przez ostatnie miesiące nie próżnował i zamierza teraz publicznie przedstawić dwie nowe edycje maszyny – sportowy Pure i luksusowe Legende.

Wersja Pure na poniższych zdjęciach zaprezentowana została w białym lakierze. Auto z założenia ma być najlżejszą i tym samym najmocniej skupioną na sportowych osiągach wariacją A110. Chociaż nie jest to potwierdzona informacja, maszyna według plotek ważyć ma zaledwie 1080 kilogramów.

Polakierowany na szaro wariant Legende zaprojektowany został przeciwnie do wyczynowego Pure. Zapewniać ma swojemu właścicielowi maksimum luksusu i wygodny, dzięki bogatemu wyposażeniu standardowemu w postaci skórzanej tapicerki, 6-stopniowo regulowanych fotelach od Sabelt i wykończeniu wnętrza błyszczącym włóknem węglowym.

Oba modele napędzane są przez 1,8-litrową jednostkę benzynową o mocy 252 koni mechanicznych i 320 Nm. Ten sam silnik znaleźć możemy w nowym Renault Megane RS, jednak tam oferowany jest z mniejszą mocą. 7-stopniowa skrzynia z podwójnym sprzęgłem przekłada cały napęd na tylną oś samochodu.

Istnieje możliwość, że w przyszłości zobaczymy jeszcze mocniej usportowioną opcję A110, wyposażoną w motor generujący około 300 koni mechanicznych. Ponadto samochód zostanie najprawdopodobniej odchudzony o kolejne 50 kilogramów dla zwiększenia zwrotności. Zastosowana zostanie także lepsza skrzynia biegów oraz sztywniejsza konfiguracja zawieszenia.

Więcej informacji dotyczących Alpine A110 Pure i Legende otrzymamy już 6 marca, prosto z Geneva Motor Show 2018.

Alpine A110 Pure i Legende

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz