Czy tak mogłaby wyglądać Skoda Fabia RS?

Oglądając kolejną świetną wizualizację nowego modelu, dochodzimy do wniosku, że Skoda powinna poszerzyć nieco swoją gamę modelową.

Oglądając kolejną świetną wizualizację nowego modelu, dochodzimy do wniosku, że Skoda powinna poszerzyć nieco swoją gamę modelową.

Skoda oficjalnie dała do zrozumienia, że nie planuje wprowadzenia nowej generacji Fabii RS. Wszystko z uwagi na niski popyt na poprzednią generację modelu, która do najbardziej udanych nie należała. Jednak w świecie motoryzacji lubimy „co by było gdyby”, dzięki czemu grafik X-Tomi przygotował wizualizację Fabii RS po niedawnym faceliftingu.

Samochód został pokryty błękitnym kolorem nadwozia, który dobrze kontrastuje z czarnym dachem, czarnymi lusterkami, czarną atrapą chłodnicy oraz 19-calowym felgami z Octavii RS. Z przodu widzimy przeprojektowany zderzak, który również został zapożyczony od większego brata, a także nieco przyciemnione przednie reflektory. Całość uwydatniają czerwone zaciski hamulcowe oraz niskoprofilowe opony Pirelli P Zero.

Poprzednia generacja modelu posiadała wyjątkowy silnik 1.4 TSI z podwójnym doładowaniem sprężarką mechaniczną i turbosprężarką, co łącznie generowało aż 180 KM oraz 250 Nm. Hipotetycznie gdyby model wszedł do produkcji, najpewniej otrzymałby 1.5 TSI ACT o mocy 150 KM lub nieco większe i mocniejsze 1.8 TSI o mocy 180 KM. Obie jednostki napędowe są dostępne w Octavii i współpracują zarówno z 6-biegowym manualnej, jak i 7-biegowym DSG.

Dla osób chcących posiadać usportowioną Fabię, ciekawym wyborem może być limitowana wersja R5. Cechuje się ona nieco zmienionym wyglądem, mocniejszym silnikiem oraz sportowym zawieszeniem. Konfiguracja kolorystyczna nawiązuje bezpośrednio do barw mistrzowskiego modelu rajdowego Skody Fabii R5. Za napęd odpowiada niedostępna w zwykłej Fabii jednostka 1.4 TSI o mocy 125 KM. W takiej konfiguracji model jest w stanie osiągnąć pierwsze 100 km/h w 8,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 203 km/h.

http://cartests.net/aktualnosci/skoda-octavia-coupe,36083/

Skoda Fabia RS wizualizacja

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz