Oto całkowicie nowa Kia Ceed

Kia zaprezentowała zupełnie nowego Ceed, przed debiutem na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Kia zaprezentowała zupełnie nowego Ceed, przed debiutem na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Nowa generacja przeszła znaczne odświeżenie, a design został dostosowany do modeli Stinger GT, Niro czy Stronic. Przedni pas został poszerzony optycznie dzięki niżej poprowadzonym lampom oraz nieco bardzo płaskiej atrapie chłodnicy. Nadwozie posiada znacznie mniej okrągłości i łagodnych przejść na rzec wyraźnych przetłoczeń.

Z tyłu pojawiły się szerokie reflektory przypominające te z nowego Hyundaia i30, czyli koreańskiego bliźniaka. Są one zupełną odskocznią od tego co mieliśmy do tej pory. Z tyłu również nie zabrakło wyraźnych przetłoczeń, a także kontrastującego, czarnego dyfuzora i chromowanych końcówek wydechu.

Wnętrze modelu zostało całkowicie przeprojektowane i nie niemalże w niczym nie jest podobne do poprzedniej generacji. Konsola centralna jest nieco obrócona w stronę kierowcy aby zapewnić jak największą ergonomię.  Deska rozdzielcza i wiele elementów zostało wykonane z miękkiego plastiku.

Nowy Ceed, skonstruowany na nowej płycie podłogowej „K2”, jest o 20 mm szerszy (szerokość auta wynosi 1.800 mm) i 23 mm niższy (wysokość – 1.447 mm) niż model poprzedniej generacji. Nie zmienił się rozstaw osi, który mierzy 2.650 mm. Dzięki nowej płycie podłogowej nie tylko wnętrze nowego Ceeda jest przestronniejsze, ale także bagażnik, którego pojemność wynosi 395 litrów.

Model trzeciej generacji otrzymał zmodyfikowaną pisownię nazwy – dotychczasową cee’d zastępuje Ceed, która pochodzi od hasła „Community of Europe, with European Design”.

Ceed zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Genewie w marcu, gdzie po raz pierwszy zaprezentowany zostanie także drugi wariant nadwozia. Pięciodrzwiowy hatchback zostanie wprowadzony do produkcji w maju.

2018 Kia Ceed

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz