A gdyby Mercedes planował wprowadzić nową Klasę R?

Design samochodów Mercedesa całkowicie się zmienia. Co powiecie na Klasę R w nowym języku projektowym?

Design samochodów Mercedesa całkowicie się zmienia. Co powiecie na Klasę R w nowym języku projektowym?

Grafiki powstały na bazie nowego Mercedesa CLS i podobieństwa są ogromne. Z przodu znajdziemy te same lampy, nieco przeprojektowany grill, a także niemalże identyczny przedni zderzak. Idąc dalej, linie są zostały zachowane, a całość zostało nieco powiększona. W pewnym sensie można uznać ten samochód jako CLS w wersji minivan.

Należy zaznaczyć, że graficy nie postarali się w kwestii wyglądu tylnego pasa. Na grafice auto prezentuje się fatalnie, szczególnie z powodu ogromnie przesadzonego logo i napisu „Mercedes-Benz” powyżej. Nie dopracowane są też linie oraz tylne lampy. Jeśli Mercedes miał plany wprowadzenia modelu, tył z pewnością wyglądałby zupełnie inaczej.

W kwestii jednostek napędowych, nowa Klasa R otrzymałaby silniki z Klasy E, a aby obniżyć średnie wartości emisji spalin, najpewniej zadebiutowałaby wersja hybrydowa. Wersje sportowe z logiem AMG najpewniej by nie powstały.

Pierwsza generacja Klasy R nie była sukcesem rynkowym i Mercedes prawdopodobnie nie będzie planował reaktywować ten model.

Mercedes-Benz Klasy R – wizualizacja od Aksyonov Nikita

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz