270-konny Volkswagen Polo GTI R5 oficjalnie pokazany

Volkswagen oficjalnie zaprezentował wygląd i specyfikację swojego nowego rajdowego dziecka.

Volkswagen oficjalnie zaprezentował wygląd i specyfikację swojego nowego rajdowego dziecka.

Niespełna miesiąc temu niemiecka marka wypuściła do internetu pierwszą grafikę, pokazujące najnowsze, rajdowe Polo GTI. Samochód błyskawicznie wywołał u wszystkich fanów wyścigów rajdowych sporą dawkę emocji i zainteresowania projektem. Pojazd oficjalnie został pokazany na żywo w Hiszpanii, dzięki czemu możemy przyjrzeć się jego pierwszym zdjęciom oraz specyfikacji silnika.

Ze spokojnego i stonowanego wyglądu miejskiego Polo pozostało niewiele. GTI R5 otrzymało agresywne nadwozie charakteryzujące się szerokim przednim zderzakiem, wystającymi nadkolami, dużym wlotem powietrza na dachu oraz ogromnym skrzydłem z tyłu. Koła wykonane zostały z lekkiego stopu metali, a w środku naturalnie znalazła się klatka bezpieczeństwa chroniąca kierowcę podczas wypadków.

Za napęd odpowiada 4-cylindrowa jednostka o pojemności 1,6 litra, generująca moc 270 koni mechanicznych oraz 400 Nm. Dołączona jest do 5-biegowej, sekwencyjnej skrzyni, przekazującej napęd na wszystkie cztery koła samochodu. Przy wadze wynoszącej 1320 kg, pozwala to na rozpędzenie się do 100 km/h w zaledwie 4,1 sekundy.

VW Polo GTI R5 doczeka się homologacji na lato przyszłego roku. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, auto wystartuje po raz pierwszy w rajdzie kilkanaście tygodni później, podczas jesiennych rozgrywek WRC.

 

Volkswagen Polo GTI R5

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz