Aston Martin Vantage – rocznik 2018 praktycznie wykupiony

Jak się okazuje najnowsze dziecko Astona Martina cieszy się przeogromnym zainteresowaniem. Praktycznie wszystkie modele na 2018 rok zostały już zarezerwowane.

Jak się okazuje najnowsze dziecko Astona Martina cieszy się przeogromnym zainteresowaniem. Praktycznie wszystkie modele na 2018 rok zostały już zarezerwowane.

Aston Martin Vantage 2018 został zaprezentowany oficjalnie światu dopiero 4 dni temu, a już teraz wiemy, że zaliczyć go można na ogromny sukces marki. Auto swoich charakterystycznym wyglądem, potężnym silnikiem i zaawansowanymi technologiami niezwykle entuzjastycznie przyciąga do siebie nabywców. Dlatego też, w tym momencie, praktycznie cały rocznik 2018 został już wykupiony.

Według portalu Automotive News, około 80% modeli jakie miały powstać na przyszły rok, zostały już zarezerwowane przez swoich przyszłych nabywców. Oznacza to tym samym, że praktycznie cały roczny nakład samochodu, sprzedał się w czasie poniżej tygodnia.

Co jest tak niezwykłego w tym pojeździe? Przede wszystkim wygląd zrywający w dużym stopniu z wizerunkiem swoich poprzedników. Zamiast limuzynowatego i niezbyt agresywnego nadwozia, otrzymujemy tutaj sportową sylwetkę z przednim splitterem, dużym grillem, licznymi przetłoczeniami na drzwiach, małym tylnym spojlerem oraz szerokim dyfuzorem. Pod maską znalazło się miejsce na 4,0 litrowa jednostkę biturbo V8 stworzoną przez Mercedesa-AMG. Generuje ona moc 503 koni mechanicznych oraz 685 Nm.

Wśród licznych rozwiązań technologicznych jakie znalazły się w samochodzie, wymienić można idealne rozłożenie masy 50/50, umieszczenie silnika możliwie najbliżej środka ciężkości pojazdu oraz aktywne zawieszenie zaprogramowane na trzy różne tryby: Sport, Sport Plus oraz Track. Dodajmy jeszcze ramę auta zbudowaną na aluminiowej strukturze istniejącego już DB11, jednak z 70 procentami zmian wprowadzonymi specjalnie na rzecz Vantage. Dzięki temu samochód jest lżejszy od swojego poprzednika o 136 kilogramów i waży teraz zaledwie 1530 kg. Wspomnijmy na koniec, że pierwszy raz w aucie Astona Martina wykorzystany został elektryczny dyferencjał. Łączy się on z systemem kontroli stabilności jazdy i rozporządza momentem obrotowym oddzielnie na każde tylne koło.

Ceny Vantage startują od 150 tysięcy dolarów, a więc około 540 tysięcy złotych. Pierwsze modele trafić mają do swoich nabywców w drugiej kwarcie 2018 roku.

2018 Aston Martin Vantage

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz