Moto Filmy

Aston Martin Vantage 2018 oficjalnie z 500 KM

Do premiery nowego dziecka Astona Martina został już zaledwie 1 dzień. Oficjalnie dowiedzieliśmy się jaką mocą dysponować będzie nowy model brytyjskiego producenta.

Do premiery nowego dziecka Astona Martina został już zaledwie 1 dzień. Oficjalnie dowiedzieliśmy się jaką mocą dysponować będzie nowy model brytyjskiego producenta.

Oficjalna premiera Astona Martina Vantage 2018 zbliża się do nas ogromnymi korkami. Aby podbudować nieco napięcie swoich fanów przed tym wydarzeniem, marka wypuściła do internetu filmik pokazujący zmagania auta na torze, wraz z komentarzem dotyczącym jego mocy.

W nagraniu udział wziął kierowca F1 zespołu Red Bull – Max Verstappen oraz jeden z głównych inżynierów firmy – Matt Becker. Z ust drugiego w trakcie oglądania filmu, dowiedzieć się możemy, że pod maską pojazdu znalazła się 4-litrowa jednostka V8 twin-turbo od AMG, generująca moc ponad 500 koni mechanicznych oraz 685 Nm. Dla porównania, ten sam silnik znalazł się w Astonie Martinie DB11, gdzie dysponuje mocą 503 koni oraz 695 Nm.

Oprócz samych danych o jednostce napędzającej, dowiadujemy się, że Vantage waży 1530 kg, a więc jest lżejszy o blisko 200 kilogramów od DB11 uzbrojonego w silnik V12, do tego, jego rozstaw osi jest krótszy o 10 cm, dzięki czemu jazda ma sprawiać więcej frajdy.

Już jutro, 21 listopada, Aston Martin oficjalnie zaprezentuje nam nowego Vantage. Nie będzie to specjalnie duży przełom w historii marki, jednak sam samochód z pewnością będzie dosyć rozchwytywany. O wiele ciekawszym projektem wydaje się być nowy Aston Martin Vanquish, który docelowo konkurować ma z Ferrari 812 Superfast. A wy? Macie zdanie na ten temat?

 

2018 Aston Martin Vantage – zdjęcia szpiegowskie

 

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz