Volkswagen zapowiada 270-konne Polo GTI R5

Volkswagen opublikował właśnie grafikę przedstawiającą najnowsze Polo GTI, które za klika miesięcy startować będzie w wyścigach WRC.

Volkswagen opublikował właśnie grafikę przedstawiającą najnowsze Polo GTI, które w niedalekiej przyszłości startować będzie w rajdach WRC.

Na co dzień Volkswagen Polo kojarzy nam się ze zwykłym, miejskim autem, którego starsze modele dosyć często spotkać można na naszych polskich drogach. Oczywiście nie oznacza to, że jest to samochód nudny jak flaki z olejem i totalnie bez wyrazu. Wystarczy na chwile zostawić go profesjonalistą, aby stał się zabójczą maszyną przystosowaną do szarżowania po drogach, podczas rajdów WRC.

Nasi zachodni sąsiedzi wypuścili do internetu pierwszą grafikę przedstawiającą Polo GTI R5. Widzimy na niej mocno poszerzoną i obniżoną Polówkę, z ogromnymi, najpewniej 20- czy 21-calowymi oponami. Spostrzegawcze osoby dojrzą w środku klatkę bezpieczeństwa, liczne przetłoczenia na karoserii, wlot powietrza na dachu oraz ogromny spojler z tyłu, niczym w najnowszym Chevrolecie Corvette ZR1.

Naturalnie pod maską znaleźć się musiała odpowiednio mocna jednostka napędowa. Jest to turbodoładowany, czterocylindrowy silnik generujący moc 270 koni mechanicznych. Dołączony został do 5-przekładniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów.

Niemiecka marka zapewnia, że dokonała wszelkich starań, aby stworzyć jak najdoskonalszy pojazd do startów w WRC. Pamiętajmy, że auto nie jest jeszcze naturalnie całkiem skończone – czeka je szereg testów, które będą miały wykazać ewentualne niedopatrzenia, wymagające poprawy. Projekt Polo GTI R5 rozwijany jest od początku 2017 roku, oficjalna prezentacja będzie miała miejsce najpewniej gdzieś w połowie przyszłego roku.

Volkswagen Polo GTI R5

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz