Supersamochody

Rezerwacja na Mercedesa Project One dostępna do kupienia za 5,2 miliona dolarów

Nie zdążyliście zarezerwować swojego Mercedesa Project One? Nic straconego, pewien fortunat odstąpi wam tę przyjemność za 5,2 miliona dolarów.

Nie zdążyliście zarezerwować swojego Mercedesa Project One? Nic straconego, pewien fortunat odstąpi wam tę przyjemność za 5,2 miliona dolarów.

Produkcja Mercedesa Project One ograniczona została do jedynie 275 sztuk i chyba nie trzeba mówić, że wszystkie modele zostały już dawno zarezerwowane. Na liście firmy znalazła się jednak osoba, która postanowiła zrezygnować z zakupu tego auta i teraz gotowa jest odstąpić prawa do zabukowania pojazdu, za 5,2 miliona dolarów. Dodając do tego podstawowy koszt samego samochodu – 2,7 miliona dolarów, łączny koszt to jedyne 7,9 miliona dolców. Dlatego też jeżeli w międzyczasie dorobiliście się fortuny, kupujcie śmiało.

Oferta dostępna jest na niemieckim portalu zajmującym się sprzedażą aut – Mobile. Wyczytać tam możemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące auta, wspominaną cenę oraz dokładną datę dostarczenia samochodu do nowego właściciela – 15 czerwca 2019 roku.

Zaznaczmy, że nie jest to jednak żaden ewenement w świecie drogich aut. Zdarza się, że osoby mające dostęp do limitowanych pojazdów, specjalnie zamawiają swój egzemplarz, tylko po to, aby odsprzedać go za o wiele droższą cenę. Tym samym wzbogacają się wtedy zwykle o miliony dolarów czy euro.

Mercedes Project One wyposażony został w 1,6-litrowy silnik V6 o mocy ponad 1000 KM, „kręcący” się do aż 11000 obr/min. Jego moc przekazywana jest wyłącznie na tylną oś, przy dodatkowym wsparciu jednostki elektrycznej, co oznacza, że wyłącznie na tylne koła przekazywane jest aż 671 KM. Naturalnie posiada także elektryczną turbosprężarkę. Z przodu znajdziemy dwa silniki elektryczne, po jednym na każde koło. Oba mają moc 161 KM i kręcą się aż do 50000 obr/min (tak, to nie jest błąd!).

Mercedes Project One

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz