Renault Trezor – wyjątkowy koncept zawitał do Polski

Pod koniec 2016 roku mieliśmy okazję go zobaczyć na targach w Paryżu, a już w ten weekend pierwszy raz publicznie w naszym kraju.

Pod koniec 2016 roku mieliśmy okazję go zobaczyć na targach w Paryżu, a już w ten weekend pierwszy raz publicznie w naszym kraju.

Renault Trezor to bardzo dobry popis umiejętności francuskiej marki w tworzeniu finezyjnych i ekscytujących samochodów koncepcyjnych. Podstawową, rzucającą się w oczy cechą Trezora jest z pewnością jego ekstremalnie aerodynamiczne, wykonane z włókna węglowego i aluminium nadwozie, dzięki któremu współczynnik oporu powietrza na karoserii wynosi zaledwie 0,22.

Oprócz ciekawego wyglądu, nowy koncept od Renault otrzymał także kilka niesztampowych rozwiązań takich jak całkowicie unoszący się do góry dach (dzięki temu możemy wsiąść do auta, ponieważ nie posiada on drzwi), duży, specjalnie zakrzywiony i chroniony przez Gorilla Glass wyświetlacz OLED służący jako deska rozdzielcza, czy zmieniająca swój kształt kierownica.

Trezor napędzany jest przez elektryczny, generujący moc 350-koni mechanicznych silnik pochodzący z Formuły E. Według Renault ma rozpędzać się do setki w mniej niż cztery sekundy, co jest niezłym wynikiem, ponieważ przez dwie, równomiernie rozłożone baterie waga samochodu wynosi 1600 kg.

Premiera auta odbyła się pod koniec 2016 roku podczas Paris Motor Show. W Polsce samochód zadebiutuje podczas targów Warsaw Home już w ten weekend.

Renault Trezor – pierwszy raz w Polsce

Renault Trezor

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz